Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

ÖZEL EĞİTİM İHTİYACI OLAN BİREYLERE VE BİREYLERİN AİLELERİNE SUNULAN HİZMET KALİTESİ ARTIRILIYOR

ÖZEL EĞİTİM İHTİYACI OLAN BİREYLERE VE BİREYLERİN AİLELERİNE SUNULAN HİZMET KALİTESİ ARTIRILIYOR

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Rehberlik Hizmetleri Daire Başkanlığınca rehberlik ve araştırma merkezlerinde (RAM) özel eğitim ihtiyacı olan bireylere ve ailelerine yönelik sosyal kabul ve uyum süreçlerinin güçlendirilmesi ve ailelere sunulan konsültasyon hizmetlerinin desteklenmesi ihtiyaç analizi çalıştayı 27 Haziran - 01 Temmuz 2022 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Rehberlik Hizmetleri Daire Başkanı Sayın Hasan Çelik, ihtiyaç analizi çalıştayının açılışında eğitsel değerlendirme ve tanılama sonrasında özel eğitim ihtiyacı olduğu belirlenen bireylerin ailelerinin detaylı bilgilendirilmesinin ardından ailelerin sosyal uyum ve kabul süreçlerini destekleyecek çalışmalar yapılmasının önemini vurguladı.

Boğaziçi Üniversitesi, Maltepe Üniversitesi, Mardin Artuklu Üniversitesinden akademisyenler ile RAM da çalışan 17 rehber öğretmen psikolojik danışman ve 3 idarecinin katıldığı ihtiyaç analizi çalıştayından elde edilen veriler ile hazırlanacak olan programlarla özel eğitim ihtiyacı olan bireylere ve ailelerine sunulan hizmet kalitesinin artırılması hedeflenmektedir. Söz konusu hizmet kalitesini artırmaya yönelik çalışmalar devam etmektedir.

ÖZEL EĞİTİM İHTİYACI OLAN BİREYLERE VE BİREYLERİN AİLELERİNE SUNULAN HİZMET KALİTESİ ARTIRILIYOR.ÖZEL EĞİTİM İHTİYACI OLAN BİREYLERE VE BİREYLERİN AİLELERİNE SUNULAN HİZMET KALİTESİ ARTIRILIYOR.ÖZEL EĞİTİM İHTİYACI OLAN BİREYLERE VE BİREYLERİN AİLELERİNE SUNULAN HİZMET KALİTESİ ARTIRILIYOR.ÖZEL EĞİTİM İHTİYACI OLAN BİREYLERE VE BİREYLERİN AİLELERİNE SUNULAN HİZMET KALİTESİ ARTIRILIYOR.ÖZEL EĞİTİM İHTİYACI OLAN BİREYLERE VE BİREYLERİN AİLELERİNE SUNULAN HİZMET KALİTESİ ARTIRILIYOR.ÖZEL EĞİTİM İHTİYACI OLAN BİREYLERE VE BİREYLERİN AİLELERİNE SUNULAN HİZMET KALİTESİ ARTIRILIYOR.ÖZEL EĞİTİM İHTİYACI OLAN BİREYLERE VE BİREYLERİN AİLELERİNE SUNULAN HİZMET KALİTESİ ARTIRILIYOR.ÖZEL EĞİTİM İHTİYACI OLAN BİREYLERE VE BİREYLERİN AİLELERİNE SUNULAN HİZMET KALİTESİ ARTIRILIYOR.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.