Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Özel Eğitim İhtiyacı Olan Bireyler İçin El Sanatları Kursları

Özel Eğitim İhtiyacı Olan Bireyler İçin El Sanatları Kursları

Özel eğitim ihtiyacı olan bireylerin yaygın eğitim hizmetlerine erişimi ve sunulan hizmetlerin niteliğini artırmak üzere Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile iş birliğinde yürütülen çalışmalar sonucunda bu bireylerin hayat boyu eğitim almalarına yönelik program çalışmaları gerçekleştirilmiştir. El sanatları alanında uzmanların görüş ve önerileriyle 5 engel grubu için hazırlanan "El Sanatları Teknolojisi"ne ait toplam 765 öğretim programı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü e-Yaygın Otomasyon Sistemi´ne tanımlanmıştır.
         Bakanlığımızca gerçekleştirilen bu çalışma ile örgün eğitim sistemine hiç girmemiş ya da örgün eğitim sisteminin herhangi bir kademesinde bulunan veya bu kademeden ayrılmış ya da bitirmiş olan özel eğitim ihtiyacı olan bireyler için önemli bir hizmet sağlandığı düşünülmektedir. Bu sayede özel eğitim ihtiyacı olan bireyler Türkiye genelindeki toplam 1337 yaygın eğitim kurumu vasıtasıyla kursiyer sayısında alt sınır aranmaksızın, engel gruplarına göre hazırlanan 765 program arasından uygun kurslara katılabileceklerdir.

           Özel eğitim ihtiyacı olan bireylerin sosyal yaşama katılması, hayata kazandırılması ve üretken bireyler haline getirilmesinde büyük rol oynayacağı düşünülen bu konuya ilişkin duyuruya http://hbogm.meb.gov.tr/www/ozel-egitim-ihtiyaci-olan-bireyler-icin-el-sanatlari-kurslari-basliyor/icerik/444 adresinden ulaşılabilmektedir.

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından İl Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderilen resmi yazı için tıklayınız.

 

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.