Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Özel Eğitim Farkındalığını Arttırma Eğitici Eğitimi Kursu Düzenlendi.

Özel Eğitim Farkındalığını Arttırma Eğitici Eğitimi Kursu Düzenlendi.

Genel Müdürlüğümüzce 16-20 Ekim 2017 tarihleri arasında Erzurum Aziziye Hizmetiçi Eğitim Enstitüsünde Özel Eğitim Farkındalığını Arttırma Eğitici Eğitimi Kursu düzenlendi.

Üniversitelerden akademisyenler ve özel eğitim formatörlerinin eğitimci olarak görev yaptığı kursa; özel eğitim okullarında, özel eğitim sınıflarında, hastane sınıflarında ve ihtiyaç halinde evde eğitim hizmetlerinde  görev alabilecek norm fazlası öğretmenler ve ücretli öğretmenlere eğitim verecek özel eğitim öğretmenleri katıldı. Kursta, “Bakanlıkça özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilere yönelik yürütülen çalışmalar,özel eğitimde etik değerler, özel eğitim ihtiyacı olan bireylerin özellikleri, etkili iletişim ve sosyal normlar eğitimi,bireysellleştirilmiş eğitim programları hazırlama,etkili sınıf yönetimi” konularında eğitim verildi. Kurs ile katılımcıların özel eğitim alanındaki farkındalıklarının arttırılması; bilgi, beceri ve yeterliliklerinin geliştirilmesi, eğitim öğretim yılı boyunca karşılaşacakları muhtemel sorunlarda ihtiyaç duyabilecekleri desteğin sağlanması ve özel eğitim hizmetlerinin daha etkili ve verimli yürütülmesi amaçlandı. 

Özel Eğitim Farkındalığını Arttırma Eğitici Eğitimi Kursu 20 Ekim tarihinde sona erdi.

20-10-2017

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.