Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

ÖZEL EĞİTİM ÇOCUK DERGİSİNİN BAHAR SAYISI YAYIMLANDI

ÖZEL EĞİTİM ÇOCUK DERGİSİNİN BAHAR SAYISI YAYIMLANDI

Genel Müdürlüğümüzce hazırlanan Özel Eğitim Çocuk dergisinin üçüncü sayısı, bahara merhaba diyerek okuyucularıyla buluştu. Dosya konusu olarak "Çocuk Oyunlarımız"ı merkeze alan dergimizin bu sayısında da birbirinden değerli yazarlar tarafından kaleme alınan yazılar okuyucularla buluşuyor. Unutulmaya yüz tutmuş çocuk oyunları ve çocuk oyunlarının çocuk gelişimi üzerindeki etkileri gündeme getiriliyor. Oyunun sadece eğlenme ve hoş vakit geçirme aracı olmadığına vurgu yapılıyor. 

Derginin bu sayısında da tıpkı diğerlerinde olduğu çocuk edebiyatının önemli isimleri bir araya geldi. Bestami YAZGAN'dan Yalvaç URAL'a, Sevgi İÇİGEN'den Ayşegül SÖZEN DAĞ'a varana kadar pek çok isim şiirleriyle, masallarıyla ve çizgileriyle derginin sayfalarında yer aldı. Bahar coşkusunu anlatan yazısıyla Neslihan SALTAŞ, Mehmet Akif ERSOY yılı içerisinde bulunduğumuz bu günlerde millî şairimizi tanıtan yazısıyla Mustafa ÖZÇELİK derginin sayfalarını süsledi. 

Her sayıda olduğu gibi bu sayıda da özel eğitim ihtiyacı öğrencilerimizin başarı hikâyelerine değinildi. Tuana ALKAN "Farklılıklarımız" başlığı altında kendisini anlattı.  Bedriye İrem TABAK minik kahramanı Seyit Ahmet KAYA'nın azimli hikâyesine değinirken Mehmet Nezir GÜL, Yüzyılda Bir Gelen Ses isimli yazısıyla merhum Kâni KARACA'nın zorluklar içerisinde geçirdiği hayatındaki başarılarını dile getirdi.

Pati İle Yolculuk, Hayalci Belis, Atölye-Büyüteç B-612, Aramızda, Hayata Varım gibi köşeler, birbirinden eğlenceli karikatürler, bulmacalar ve oyun hakkında merak ettiğiniz pek çok şey Özel Eğitim Çocuk dergisinin ilkbahar sayısında okuyucularını bekliyor.

Özel Eğitim Çocuk dergisine ulaşmak için tıklayınız.

 

30-03-202130-03-202130-03-202130-03-202130-03-202130-03-2021

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.