Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

ÖZEL EĞİTİM ÇOCUK DERGİSİ 11. SAYISIYLA YAYINDA

ÖZEL EĞİTİM ÇOCUK DERGİSİ 11. SAYISIYLA YAYINDA

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından çıkarılan tek çocuk dergisi olan Özel Eğitim Çocuk, "TÜRKÇEM benim ses bayrağım" başlığıyla yayımlandı. Çocuk Edebiyatının kıymetli isimleri; şiirlerden hikâyelere, masallardan denemelere varıncaya kadar birçok eserle dergimize renk kattılar.

Hasan AYCIN, Mert ARIK, Abdullah HARMANCI, Bestami YAZGAN, Bülent ATA, Sevgi İÇİGEN, Misli BAYDOĞAN TEBER, Ayşegül SÖZEN DAĞ, Mustafa UÇURUM, Müzeyyen ÇELİK KESMEGÜLÜ, Osman BÜYÜKMUTLU, Hüseyin Ozan UYUMLU, Seher Esra AKYOL, Elçin ÇETİNKALE, Hüseyin KAYA, Aden Su BICAKCI, Ayşe Begüm BAŞBOZKURT GÜR, Neslihan SALTAŞ, Mehmet AYCI, Eren YILMAZ, Zafer SALTAŞ, Hüdanur Aslı GÜLMEZ, Kürşad ATAM, Vefa TAŞDELEN, Mustafa ÖZÇELİK, Tolga ERENUS, Yaşar ÇAĞBAYIR, Erkan AKAY, İbrahim ELİBAL gibi çok kıymetli isimler sayfalarımızda yer aldı.

11. sayının en önemli özelliği; Türkçe merkezli yazıların dergimizin sayfalarını süslemesi oldu. İsterseniz sunuş yazısına bir göz atalım: "Haydi, gelin! Yollardan, patikalardan geçin. Baharın coşkusu, ırmakların çağıltısı ve dilimizin güzellikleri dolsun yüreğinize. Unutmayın ki 'Dilimizin sınırları, dünyamızın sınırlarıdır.' Bu sınırlarımıza Korkut Ata'mızla, Yunus Emre'mizle ve Türkçe pınarının nice güzellikleriyle ulaşın. Türkçeye bakmak Türkiye'mize bakmakla başlar. Masmavi göğümüze, yemyeşil dağlarımıza şiirler söyleyin, yıldızlı gecelere masal anlatın. Kalın sağlıcakla."

Dijital dergi, sesli dergi ve Türk İşaret Dili destekli olarak da hazırladığımız "Özel Eğitim Çocuk" dergisine "ozelegitimcocuk.meb.gov.tr" ve "eba.gov.tr" adreslerinden ulaşabilirsiniz.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.