Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

ÖZEL ÇOCUKLARIMIZ E-TWİNNİNG PROJESİ KAPSAMINDA RAMAZAN PİDESİ YAPTILAR

ÖZEL ÇOCUKLARIMIZ E-TWİNNİNG PROJESİ KAPSAMINDA RAMAZAN PİDESİ YAPTILAR

Ülkemizin 7 farklı ilindeki; Bursa Mehmet Torun Özel Eğitim Meslek Okulu, Isparta Özel Eğitim Meslek Okulu, Kayseri İstiklal Özel Eğitim Meslek Okulu, Ödemiş Ovakent Özel Eğitim Meslek Okulu , Osmaniye Özel Eğitim Meslek Okulu, İzmit Nuh Çimento Özel Eğitim Meslek Okulu ve Bodrum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı "Özel Çocuklar Turşu Yapıyor"isimli eTwinning projesiyle Yiyecek İçecek Hizmetleri alanında eğitim gören özel şeflerimiz, mevsim sebze ve meyvelerini farklı mevsimlerde tüketebilmek, farklı kültürlerdeki türevlerini öğrenip uygulayabilmek, sağlıklı beslenme gibi konularda bilgi düzeylerinin arttırılmasını sağlamak adına birbirinden lezzetli turşular ve pideler hazırladılar. Eğlenceli ve farklı ortak etkinlikler sayesinde de sürekli çevrimiçi buluşup  harika çalışmalara imza attıyorlar.

Şubat 2021 tarihinde başlayıp bu ay sonunda sonlanacak olan projede şimdiye kadar yapılan çalışmalarla büyük takdir toplayan özel şefler projenin son ortak etkinliğinde buluştu. Özel Eğitim ve Kaynaştırma Daire Başkanımız Sayın Cemal ÖZDEMİR' in de katıldığı çevirimiçi etkinlikte;  ekranları başında hem arkadaşları ile bir araya gelmenin mutluluğunu hem de bireysel olarak başarmanın müthiş hazzını yaşayan öğrenciler Ramazan ayının bereketini ellerinin lezzeti ile beraber hamura katıp yoğurarak çıtır çıtır orijinal Ramazan pidesi yaptılar.

eTwinning platformunun müthiş bir şekilde eğitimde etkileşime destek verdiğini dile getiren Özel Eğitim Meslek Okulu Yiyecek İçecek Hizmetleri öğretmenleri bundan sonra da sürekli farklı projeler ile hep bir arada çalışmalarına devam edeceklerinin müjdesini vererek öğrencilerini bir kez daha mutlu ettiler.

24-04-202124-04-202124-04-202124-04-202124-04-202124-04-202124-04-2021

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.