Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

"ÖZEL ÇOCUKLARA ÖZEL MEKTUPLAR SEÇKİSİ" ÖDÜL TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİGenel Müdürlüğümüz koordinasyonuyla "10-16 Mayıs Engelliler Haftası" münasebetiyle planlanan etkinlikler kapsamında özel eğitim alanına ilişkin farkındalığın artırılması amacıyla Bakanlığımıza bağlı tüm resmî/özel ilkokul, ortaokul ve imam hatip ortaokullarında öğrenim gören öğrenciler arasında özel eğitim ihtiyacı olan akranları hakkındaki duygu ve düşüncelerini mektupla ifade etmeleri için düzenlenen "Özel Çocuklara Özel Mektuplar Seçkisi"nin ilkokul ve ortaokul kategorilerinde dereceye giren eserlere ödül töreni gerçekleştirildi.

İlkokul ve ortaokul kademelerinde dereceye giren eser sahibi öğrenciler, öğretmenleri, aileleri ve İl Millî Eğitim Müdürleri ile İl Millî Eğitim Müdürleri Müdür Yardımcılarının katılımıyla düzenlenen ödül töreni Özel Eğitim ve Kaynaştırma Daire Başkanımız Sayın Fatih PAÇA'nın takdimleri ve Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürümüz Doç. Dr. Sayın Mustafa OTRAR'ın açılış konuşmalarıyla başladı.

Genel Müdürümüz Doç. Dr. Sayın Mustafa OTRAR, yapmış olduğu konuşmasında "Sizlerle her platformda birlikte olmaktan heyecan duyuyoruz. Yazmanın bir kalıcılığı vardır. Sevgili öğrencilerimizin yazdıkları mektuplar geleceğe bir not, tarihe not düşme ve özel çocuklarımız hakkındaki duygu ve düşüncelerini yani kendilerini ortaya koymak için bir fırsat. Çocuklarımız kadar büyük olduğumuz zaman bu dünya güzelleşecek." diyerek seçkiye katılım sağlayan eser sahibi öğrencilerimiz başta olmak üzere velilerine, öğretmenlerine, okul müdürlerine ve il yöneticilerine teşekkürlerini iletti.

Daire Başkanımız Sayın Fatih PAÇA yapmış olduğu konuşmasında "İlk defa gerçekleştirdiğimiz 'Özel Çocuklara Özel Mektuplar Seçkisi' bizleri çok heyecanlandırdı. Öğrencilerimizin yüreklerini ortaya koyarak yazdıkları mektupları okurken öğrencilerimizin farkındalıkları ve duyarlılıkları karşısında umutlandık, onur ve gurur duyduk. Tohum attığımız ve filizlenen bu seçkimizin yıllara yayılarak, özel kardeşi olan çocuklardan özel mektuplar, özel çocuklardan akranlarına özel mektuplar, özel çocuğa sahip ailelerden özel mektuplar olmak üzere onların dilinden duygu ve düşüncelerini hepimize aktaracakları bir geleneğe dönüşmesini planlıyoruz." diyerek öğrencilerimiz, velilerimiz, öğretmenlerimiz ve yöneticilerimiz ile süreçte emeği geçen Özel Eğitim ve Kaynaştırma Daire Başkanlığı Ekibine teşekkürlerini sundu.

Dereceye giren eser sahiplerinin yazdıkları "Özel Çocuklara Özel Mektuplar"ın okunmasıyla devam eden törende seçki ödülleri olan İlkokul kategorisinde 1. Olan Eser sahibi Ağrı/Merkez/Önder Baydar İlkokulu öğrencisi Ada Öykü AKBALIK'a tablet, 2. Olan Eser sahibi Erzurum/Karayazı/Turnagöl Güllüçimen İlkokulu öğrencisi Nursima ÇİMENDAĞ'a akıllı saat, 3. Olan Eser sahibi Gaziantep/Şahinbey/Hanifi Şireci İlkokulu öğrencisi Nihal TOPÇU'ya bluetooth kulaklık; Ortaokul kategorisinde ise 1. Olan Eser sahibi Denizli/Merkezefendi/ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel Denizli Ortaokulu öğrencisi Miray YASTI'ya tablet,  2. Olan Eser: Rize/Merkez/Elmalı Ortaokulu öğrencisi Emir Kerem SATIR'a akıllı saat, 3. Olan Eser sahibi Edirne/Uzunköprü/Yunus Emre Ortaokulu öğrencisi Furkan Mert MERİÇ'e bluetooth kulaklık takdim edildi.

"Özel Çocuklara Özel Mektuplar Seçkisi"ne katılım sağlayan tüm öğrencilerimize teşekkür eder, eser sahibi öğrencilerimiz başta olmak üzere tüm öğrencilerimizin eğitim hayatlarında başarılar dileriz.

05-06-202405-06-202405-06-202405-06-202405-06-202405-06-202405-06-202405-06-202405-06-202405-06-2024

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.