Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Otizm Spektrum Bozukluğuna Müdahalede Üniversite, Devlet Politikaları ve STK´lar Konulu Panel

Otizm Spektrum Bozukluğuna Müdahalede Üniversite, Devlet Politikaları ve STK´lar Konulu Panel

Otizm farkındalık ayı etkinlikleri kapsamında Gazi Üniversitesinin düzenlemiş olduğu ‘ Otizm Spektrum Bozukluğuna Müdahalede Üniversite, Devlet Politikaları ve STK’lar Konulu Panel’ e Genel Müdürlüğümüzü temsilen panelist olarak AR-GE Projeler Daire Başkanı Ertan GÖV katılmıştır. Panelde konuşan GÖV "Toplumun her kesiminde otizm konusunda farkındalığın oluşması bakımından hepimize büyük bir sorumluluk düştüğünü, Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu konuda görevini büyük bir sorumluluk bilinci içinde yerine getirdiğini ve otizmli bireylerin toplumsal yaşama katılmalarının, toplumsal hayatın her alanında yerlerini almalarının önemini" belirtti. Türkiye Otizm Eylem Planında yer alan Bakanlığımız sorumluluk alanındaki görevlerin yerine getirilmesi için çalışmalarımızın devam ettiğini belirten GÖV, "Bireylerin erken tanılanması, erken yönlendirilmeleri ve eğitimlerinin yapılması için Sağlık Bakanlığı,  Aile-Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın iş birliği içerisinde çalışmalarını yürüttüğünü" dile getirdi.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.