Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

OTİZM FARKINDALIK GÜNÜNDE ÖÇEET 2 NİSAN PERŞEMBE İÇERİKLERİ YAYINLANDI

OTİZM FARKINDALIK GÜNÜNDE ÖÇEET 2 NİSAN PERŞEMBE İÇERİKLERİ YAYINLANDI

2 Nisan, tüm dünyada otizm konusunda bir farkındalık  oluşturmak amacıyla, 2008 yılında Birleşmiş Milletler tarafından "Dünya Otizm Farkındalık Günü" olarak ilan edildi. Ayrıca her yıl, "Otizm Farkındalık Ayı" olan Nisan ayı boyunca dünya genelinde otizmin sorunlarını ve çözümleri konuşuluyor, araştırmaların teşvik edilmesi ve erken teşhisle tedavinin yaygınlaştırılması hedefleniyor. Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Nezir GÜL " Otizm bir eksiklik değil farklılıktır.Bugün değil her gün otizm spektrum bozukluğu olan çocuklarımızın ve velilerimizin yanındayız" mesajını paylaştı.

Genel Müdürlüğümüzce 2 Nisan Otizm Farkındalık Gününde otizm spektrum bozukluğu olan öğrencilerimizin ve diğer özel eğitim öğrencilerimizin uzaktan eğitim süreci boyunca evde aileleri ile birlikte eğitici, öğretici ve eğlenceli zamanlar geçirmeleri amacıyla "Özel Çocuklarımızla Eğlenceli Etkinlikler Takvimi" (ÖÇEET)  hazırlanmıştır. ÖÇEET, günlük yayınlanacak olup içeriğinde her gün 10 farklı etkinlik olacaktır. 02 Nisan 2020 tarihli takvime aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Ayrıca  "mebozelegitim" adı ile sosyal medya hesaplarımızdan ve paylaşım sitelerimizden gerçekleştireceğimiz günlük içerik ve bilgilendirmelerimizi izleyebilir, #ÖzelimEvimdeyimEğitimdeyim etiketini de her platformda takip edebilirsiniz.   02 Nisan 2020 ÖÇEET e ulaşmak için tıklayınız.

TRT İlkokul ve Ortaokul kanallarında hergün saat 14:00'de Özel Eğitim içerikleri altyazı desteğiyle yayında.Yayın akışı için tıklayınız.

Özel Eğitim içeriklerine ve TV yayın videolarına www.eba.gov.tr adresinde ana sayfada Kütüphane kısmında Rehberlik Hizmetleri başlığı altında bulunan Özel Eğitim bölümünden ulaşabilirsiniz.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.