Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Otizm Farkındalık Günü

Otizm Farkındalık Günü

2008 yılından bu yana Birleşmiş Milletler tarafından 2 Nisan Otizm Farkındalık Günü ve Nisan Ayı da Otizm Farkındalık Ayı olarak ilan edilmiştir. Ankara-Çankaya Yusuf Karaman Özel Eğitim Uygulama Merkezi, bu sene aileleri çocuklarının eğitimine katmak ve bilinçlendirmek amacıyla 3 gün süren “Kavram ve Beceri öğretimi ile Otizmli çocuklarda davranış değiştirme” konulu aile eğitimleri düzenlemiştir.

            Genel Müdürlüğümüz Rehberlik Hizmetleri Daire Başkanı Veysel ÖZTÜRK ve Eğitim Politikaları Daire Başkanı Ertan GÖV  kapanış törenine katılarak “özel eğitimde ailenin önemine değinerek, başta okul müdürü Muhittin AKKÖPRÜ’ye ve okul çalışanlarına yapmış oldukları iyi uygulamalardan dolayı teşekkür ettiler. “Kaliteyi ve başarıyı arttıracak her konuda desteğe hazırız” diyen daire başkanlarımız, ailelerin görüş ve isteklerini dinlediler. Toplantı sonunda iyi dilek ve temennilerle velilere katılım belgeleri dağıtıldı.

 

 

Varlık Mahallesi Eşref Bitlis Caddesi C Blok No10 Yenimahalle/ANKARA 06170 - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.