Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

"OKUL ÖNCESİ UYARLANMIŞ ETKİNLİKLER SETİ" YAYINLANDIGenel Müdürlüğümüz tarafından kaynaştırma/bütünleştirme yoluyla ve özel eğitim sınıfı/okulunda eğitim gören okul öncesi dönemdeki özel eğitim öğrencilerimizin sınıflarında uygulanmak üzere "Okul Öncesi Uyarlanmış Etkinlikler Seti" yayınlanmıştır.

Okul Öncesi Uyarlanmış Etkinlikler Seti'nde öğrencilerimizin sınıfta akranları ile beraber uygulayabileceği etkinlikler bulunmakta olup, etkinliklerin tamamı tüm engel gruplarına göre uyarlanmıştır.

Genel Müdürümüz Mehmet Nezir GÜL; "Toplamda 5 ciltten oluşan sette Bilişsel Gelişim, Dil Gelişimi, Sosyal-Duygusal Gelişim, Uyumsal Beceriler ve Motor Beceriler alanlarında toplam 160 etkinliği çocuklarımızla buluşturuyoruz. Etkinliklerin tamamında zihinsel yetersizliği, görme yetersizliği, işitme yetersizliği, bedensel yetersizliği, otizm spektrum bozukluğu, dil ve konuşma bozukluğu, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu bulunan, az gören ve az işiten öğrencilerimize yönelik uyarlamalar yer verdik. Hazırlanan uyarlamalar ve etkinliklerin eğitim sürecinde öğretmenlerimize rehber, çocuklarımıza da eğlenceli ders etkinlikleri olarak katkı sağlaması temennisiyle hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

Okul Öncesi Uyarlanmış Etkinlikler Seti; tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimizin etkin bir şekilde faydalanabilmesi için www.orgm.meb.gov.tr adresimizde erişime açılmış olup, ayrıca 2000 adet setin basımı yapılarak 81 il Müdürlüğümüze gönderimi sağlanmıştır.  

Alanında etkinlik uyarlamaları bakımından en kapsamlı çalışma olan Okul Öncesi Uyarlanmış Etkinlikler Seti'nin tüm öğretmen, veli ve öğrencilerimize faydalı olmasını temenni ediyoruz.

Okul Öncesi Uyarlanmış Etkinlikler Setine ulaşmak için tıklayınız.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.