Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

ÖĞRETMENLERİMİZİN MESLEKİ GELİŞİM EĞİTİMLERİ BAŞLADI

ÖĞRETMENLERİMİZİN MESLEKİ GELİŞİM EĞİTİMLERİ BAŞLADI

Öğretmenlerimizin yoğun katılım sağladığı çevirimiçi eğitimler Genel Müdürümüzün  açılış konuşmasıyla başladı. Ülkemiz genelinde özel eğitim okullarında, özel eğitim sınıflarında, evde veya hastanede ders ücreti karşılığında görev yapan öğretmenlerimiz için planlanmış çevirimiçi eğitimler 25 Ocak - 12 Şubat 2021 tarihleri arasında  devam edecektir. Planlanan takvim doğrultusunda ilk 9 grubun eğitimleri 29 Ocak tarihi tamamlanacaktır.

Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Nezir GÜL konuşmasında özel eğitim alanında hizmet sunmanın çok kıymetli olduğundan bahsederek, öğretmenlerimize gösterdikleri özveri, çaba ve emekleri için teşekkürlerini iletti.

Genel Müdürümüz Covid- 19 salgın günlerinde öğretmenlerimizin eğitim süreçlerine destek olmak amacıyla planlanmış eğitim sonrası tüm öğretmenlerimiz için benzer eğitimler üzerine çalışmalar yapıldığının müjdesini  verdi.

Oluşturulan 500'er kişilik 30 farklı gruba  verilecek eğitimlerin 12 Şubat 2021 tarihinde tamamlanması öngörülmektedir. Ders ücreti karşılığında görev yapan öğretmenler için ilk defa düzenlenen mesleki gelişim eğitimler sonunda 81 ilde özel eğitim alanında çalışan  14 bin 643 öğretmenin tamamına ulaşılması hedefleniyor.

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü olarak yapılacak eğitimler sonrasında özel eğitimde temel kavramlar, öğretim yöntem ve teknikleri, özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin uzaktan eğitim süreçleri, bu öğrencilere yönelik ortam ve materyal uyarlamaları ile bireyselleştirilmiş eğitim programı (BEP) geliştirme konularında öğretmenlerin sahip oldukları bilgi ve becerilerinin arttırılarak mesleki gelişimlerine katkı sunmayı ve 2020-2021 eğitim öğretim yılının ikinci dönemine yüksek motivasyonla başlamalarını hedeflemekteyiz.

25-01-202125-01-2021

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.