Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

ÖĞRETMENLERİMİZİN LİSANSÜSTÜ EĞİTİMLERİNE İLİŞKİN İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI.

ÖĞRETMENLERİMİZİN LİSANSÜSTÜ EĞİTİMLERİNE İLİŞKİN İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI.

 Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Nezir GÜL, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Mehmet KUL ile BİLSEM'lerde görev yapan öğretmenlerin lisansüstü eğitimlerine ilişkin iş birliği protokolünü imzaladı.

İlkokul, ortaokul ve lise çağındaki özel yetenekli öğrencilerin bireysel yeteneklerinin farkında olmaları ve kapasitelerini geliştirerek en üst düzeyde kullanmaları amacıyla faaliyet gösteren yarı zamanlı destek eğitim kurumları olan bilim ve sanat merkezlerimizde (BİLSEM) görev yapan öğretmenlerin "Savunma Teknolojileri Ana Bilim Dalı"nda lisansüstü eğitim almalarına imkân sağlayarak güncel bilimsel ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda üniversitenin imkân ve deneyimlerinden yararlanmaları ve lisansüstü eğitim ile elde ettikleri bilgi ve deneyimlerini bilim ve sanat merkezlerine aktarmaları için; "Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz ile Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Arasında Bilim ve Sanat Merkezlerinde Görev Yapan Öğretmenlerin Lisansüstü Eğitimlerine İlişkin İş Birliği Protokolü" imzalandı.

Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Nezir Gül: "Her iki tarafın eğitim, öğretim ve araştırmaya ilişkin iş birliği koşullarını düzenlemeyi, bilim ve sanat merkezlerinde görev yapan öğretmenlerin "Savunma Teknolojileri Ana Bilim Dalı"nda lisansüstü eğitim almalarını, üniversitenin altyapı, bilgi ve tecrübelerini kullanarak AR-GE faaliyetlerinde bulunmalarını, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesinde görev yapan akademisyenler ile bilim ve sanat merkezi öğretmen ve öğrencilerinin bilim söyleşilerinde bir araya gelmelerini ve tüm çalışmalara ilişkin usul ve esaslar ile tarafların yükümlülüklerini kapsayan bu protokolün herkese hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz." dedi.

 

11-11-202011-11-202011-11-202011-11-202011-11-202011-11-2020

11-11-2020

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.