Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

NEVÜ İLE EĞİTİM ALANINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ

NEVÜ İLE EĞİTİM ALANINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) ile Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü arasında eğitim alanında iş birliği protokolü imzalandı.

NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih AKTEKİN ve Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürümüz Mehmet Nezir GÜL'ün katıldığı protokol imza töreninde Daire Başkanımız M. Ramazan Barın ve Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir de hazır bulundu.

'Hayırlı olması temennisinde bulundu''

NEVÜ Rektörlük makamında gerçekleştirilen imza töreninde Genel Müdürümüz Mehmet Nezir GÜL ile birlikte protokole imza atan NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih AKTEKİN, protokolün her iki kurum ve eğitim camiası için hayırlı olması temennisinde bulundu.

Rektör AKTEKİN, "Milli Eğitim Bakanlığına bağlı öğretmenlerimizin, Rehberlik ve Araştırma Merkezleri (RAM) ve okullarda görev yapan rehber öğretmen ve psikolojik danışmanlar ile özel eğitim öğretmenlerinin NEVÜ bünyesindeki enstitülerde lisansüstü eğitim almalarına yönelik Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz ile eğitim alanında iş birliği protokolü imzaladık. Protokol kapsamında söz konusu eğitimcilerimizin hizmet içi mesleki gelişim programları ile profesyonel gelişimlerinin desteklenmesine, güncel bilimsel araştırmalar ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda üniversitemiz imkân ve olanakları doğrultusunda ücretsiz yararlanmalarına imkân sağlayacağız'' dedi.

''Enstitülerde lisansüstü eğitim imkânı''

Genel Müdürümüz Sayın GÜL;  kurumlar arası iş birliği kapsamında eğitim alanında Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ile imzalanan protokolün hayırlı olmasını dileyerek, Bakanlığımız kadrolarında görev yapan öğretmenlerimize NEVÜ olarak ücretsiz Lisansüstü eğitim imkanı sunulması, özel eğitim ihtiyacı olan bireylerin toplumsal bütünleşmelerini ve üretkenliklerini artırmaya yönelik kurs, seminer, etkinlik, faaliyet ve benzeri içeriklerin geliştirilerek yerelde uygulanmasının sağlanması ve istihdamlarına yönelik çeşitli çalışmaların planlaması hususlarında Rektör AKTEKİN ve yönetimine teşekkür etti.

17-12-202117-12-202117-12-202117-12-2021

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.