Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Türk Japon Vakfı arasında "Zihinsel Engelli Öğrencilerimiz için Afet Eğitimi" işbirliği protokolü imzalandı.

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Türk Japon Vakfı arasında

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Türk Japon Vakfı arasında "Zihinsel Engelli Öğrencilerimiz için Afet Eğitimi" işbirliği protokolü Genel Müdürümüz Prof. Dr. Sayın Ahmet Emre BİLGİLİ ve Türk Japon Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sayın Cafer Tayyar SADIKLAR tarafından 26 Haziran 2019 tarihinde imzalandı.

Deprem afet riski yüksek illerdeki zihinsel engelli öğrenciler ile bu öğrencilerin öğretmen, yardımcı personel ve ailelerine yönelik afet risk azaltma ve afete hazırlık kapsamında uygulamalı eğitimler verilmesi ve böylece olası bir afetten en az seviyede etkilenmeleri amaçlanmıştır.

Özel Eğitim Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Makamında Bakanlığımız Programlar ve Öğretim Materyalleri Daire Başkanı Kürşat Dulkadir, Türk Japon Vakfı / JICA Türkiye Ofisi Proje Koordinatörü Doç. Dr. Emin Özdamar ile Türk Japon Vakfı proje sorumlularından Selen TİRYAKİ ve Kaynaştırma Daire Başkanlığı Proje Yürütücüsü Yelda ISITAN'ın katıldığı imza törenindeki konuşmada; Genel Müdürümüz Prof. Dr. Sayın Ahmet Emre BİLGİLİ "Zihinsel engelli öğrencilerimize afet eğitimi verilmesi son derece önemlidir. Projenin çocuklarımıza çok faydalı olacağına inanıyorum."dedi. Prof. Dr. Sayın Cafer Tayyar SADIKLAR da "Projenin zihinsel engelli çocuklarımız ve aileleri için çok yararlı ve hayırlı bir proje olduğunu ve Genel Müdürlük ile birlikte başarılı bir çalışma yapacaklarını" ifade etti.

 

26-06-201926-06-201926-06-201926-06-2019

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.