Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Milli Eğitim Bakan Yardımcımız Sayın İbrahim ER´in katılımıyla “Özel Çocuklara Özel Materyaller” Projesi kapsamında Iğdır´da özel eğitim materyallerinin dağıtımı gerçekleştirildi

Milli Eğitim Bakan Yardımcımız Sayın İbrahim ER´in katılımıyla “Özel Çocuklara Özel Materyaller” Projesi kapsamında Iğdır´da özel eğitim materyallerinin dağıtımı gerçekleştirildi

 

Genel Müdürlüğümüz tarafından “Özel Çocuklara Özel Materyaller ” düşüncesiyle yola çıkarak 2018 yılında özel öğrencilerimize yönelik başlatılan materyal üretim çalışmalarının dağıtımları 81 ilimizde gerçekleştirilmektedir.

06 Şubat 2019 tarihinde Sayın Emine ERDOĞAN Hanımefendi’nin himayelerinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen tanıtım faaliyeti ile tırlar 7 bölgemize dağıtıma uğurlanmıştır. Uğurlanan tırlar illerimizde büyük bir coşku ve kutlamalarla karşılanmaktadır.

Iğdır ilinde Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Sayın İbrahim ER’in katılımıyla Enginalan köyündeki Özel Eğitim Uygulama Okulu´nda söz konusu materyallerin dağıtımı gerçekleşmiştir.

              Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, tanıtım videosunun izlenmesi, konuşmaların yapılması ve materyal kolilerinin teslimi ile devam ederek Özel Eğitim Uygulama Okulunun gezilmesiyle sona ermiştir.

                Sayın İbrahim ER, öğrencilerin öğrenme ve üretme süreçlerinin zenginleştirilmesi amaçlanan bu çalışmada, alanda en çok ihtiyaç duyulan materyallerin temel alındığını söyledi. “Tırların Ankara’dan çıkışlarına şahit oldum şimdi de dağıtımına şahitlik ediyorum. Bu malzemelerin tamamı yerli ve Türk insanı tarafından tasarlanarak yapılmıştır. Üretilen materyallerin tasarımları Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nce yapılmıştır. Ürünler; okuma yazma, matematik, bilişsel beceriler, öz bakım, günlük yaşam, toplumsal uyum ve sosyal iletişim alanlarındaki becerilerin kazandırılmasına yönelik hazırlanmıştır." dedi.

Söz konusu proje kapsamında Iğdır iline toplam 28 adet materyal kolisi dağıtımı yapılmıştır. Dağıtım yapılan okullarda öğrenciler, öğretmenler ve veliler mutluluklarını dile getirmişlerdir.

06-03-201906-03-201906-03-201906-03-201906-03-2019

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.