Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İLE İMZALANAN İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ KAPSAMINDA EĞİTİM AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İLE İMZALANAN İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ KAPSAMINDA EĞİTİM AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Genel Müdürlüğümüz ile Meteoroloji Genel Müdürlüğü arasında imzaladığımız iş birliği protokolünün ilk eğitim açılış töreni Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Nezir Gül ile Meteoroloji Genel Müdürü Sayın Volkan Mutlu Coşkun'un yaptığı açılış konuşması ile başladı.

Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Nezir Gül yaptığı açılış konuşmasında; özel yetenekli öğrencilerimizin hava olayları hakkında bilimsel bilgi kazanmaları, iklimin canlılar ve dünyamız üzerindeki etkisi, küresel ısınma, iklim değişikliği gibi sorunların çözümü eğitimleri ile çocuklarımızın ilkokuldan itibaren meteorolojik kavramlarla tanıştırılması, meteorolojiyle ilgili konularda bilgi birikiminin oluşturulması ve çocuklarımızın farkındalıklarının artırılmasını hedeflediklerini söyledi. Ayrıca gelecek nesillerin daha sağlıklı ve güvenilir bir ortamda yaşamalarını sağlamak için çevreye duyarlı bireyler yetiştirmenin zorunluluk hâline geldiği günümüzde; özel yetenekli öğrencilerimize çevreyi koruma ve sahiplenme bilinci kazandırmak, atmosferde meydana gelen hava olaylarının oluşumunu, gelişimini ve değişimini nedenleriyle ile incelemek, bu hava olaylarının canlılar ve dünyamız açısından oluşturacağı sonuçlar hakkında bilinçlendirmek, günümüzde iklime bağlı yaşanan sorunların nedenleri ve çözüm yolları için projelerin yapılmasını amaçladıklarını da belirtti.

Açılış konuşmasının ve verilen eğitimlerin ardından Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Nezir Gül, Meteoroloji Genel Müdürü Sayın Volkan Mutlu Coşkun, Özel Yeteneklilerin Geliştirilmesi Daire Başkanı Sayın Mecit Ramazan Barın ve özel yetenekli öğrencilerimiz, hava tahminlerin hazırlanmasında önem taşıyan yüksek atmosfer gözlemleri için kullanılan radyosonde balonu atılışına katıldılar.

METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İLE İMZALANAN İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ KAPSAMINDA EĞİTİM AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İLE İMZALANAN İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ KAPSAMINDA EĞİTİM AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İLE İMZALANAN İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ KAPSAMINDA EĞİTİM AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İLE İMZALANAN İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ KAPSAMINDA EĞİTİM AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İLE İMZALANAN İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ KAPSAMINDA EĞİTİM AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İLE İMZALANAN İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ KAPSAMINDA EĞİTİM AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İLE İMZALANAN İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ KAPSAMINDA EĞİTİM AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İLE İMZALANAN İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ KAPSAMINDA EĞİTİM AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İLE İMZALANAN İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ KAPSAMINDA EĞİTİM AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İLE İMZALANAN İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ KAPSAMINDA EĞİTİM AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.