Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Mesleki Yeterlilik Hazırlama Çalıştayı Düzenlendi.

Mesleki Yeterlilik Hazırlama Çalıştayı Düzenlendi.

Özel eğitim ihtiyacı olan bireylerin mesleki yeterlilikleri belirlenerek bu bireylere yönelik meslek standartlarının hazırlanması; böylelikle özel eğitim ihtiyacı olan bireylerin istihdam edilebilirliklerinin kolaylaştırılması amacıyla Mesleki Yeterlilik Kurumu ile Genel Müdürlüğümüz arasında imzalanan protokol kapsamında Mesleki Yeterlilik Hazırlama Çalıştayı Antalya’da başladı.

Genel Müdürlüğümüz daire başkanları Adnan UÇKUN ve Fikret YILMAZ’ın katılımları ile başlayan çalıştayda altı mesleki yeterlilik üzerinde çalışılacak. Açılışta konuşan Eğitim Politikaları Daire Başkanı Adnan UÇKUN süreç hakkında bilgi vererek çalışmanın önemine değindi.

Protokol kapsamında özel eğitime ihtiyacı olan bireylere en uygun mesleklerin belirlenmesi üzerine odaklanılacak çalışmaların ilki olan çalıştayda, özel eğitim okul/kurumlarında görev yapan meslek öğretmenleri, okul müdürleri, özel eğitim öğretmenleri ve Mesleki Yeterlilik Kurumu’ndan uzmanlar çalışmalarını sürdürmektedir.

10-07-201810-07-2018

 

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.