Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Meslek Programları Çalıştayı

Meslek Programları Çalıştayı

’Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi (görme engelliler) Program Çalıştayı’’  7-11 Aralık 2015 tarihleri arasında İstanbul’da yapıldı.

 

 Çalıştayda, Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezlerinde (görme engelliler) uygulanmak üzere “El Sanatları” ile “Yiyecek İçecek Hizmetleri” alanları çalışması tamamlanmıştır. Ayrıca “İş Eğitimi ve Meslek Ahlakı” dersi çerçeve programı ile “Mesleki Gelişim” modülleri hazırlanmıştır. Bu alanların uygulamaya konulmasıyla görme engelli öğrencilerin devam ettiği özel eğitim mesleki eğitim merkezlerinde önemli bir ihtiyaç karşılanacaktır. Hazırlanan programlar, ülkemizde engelliler adına mesleki eğitim alanında yapılan sistematik ve meslekî yeterliklere sahip meslek elemanları yetiştirmeyi amaçlayan ilk program olması ve ülke genelinde bir standart oluşturması yönüyle büyük önem arz etmektedir. 

15-12-2015

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.