Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

'MAZİDEN ATİYE AHLAT' ÖĞRENCİ PROGRAMI DEVAM EDİYOR...

'MAZİDEN ATİYE AHLAT' ÖĞRENCİ PROGRAMI DEVAM EDİYOR...

Milli Eğitim Bakanlığınca; tarihi ve kültürel geziler, kültür sanat etkinlikleri, sportif turnuvalar, kitap ve sinema tahlili, söyleşi, yarışma gibi çeşitli etkinliklerle öğrencilerin çok yönlü gelişiminin desteklenmesi amacıyla başlatılan 'Maziden Atiye Ahlat' programı Bitlis'in Ahlat ilçesinde bulunan Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde devam ediyor.

Milli Eğitim Bakanlığı, tarihi, siyasi ve kültürel açıdan önemli bir merkez olan Bitlis'in Ahlat ilçesinde 2023-2024 eğitim öğretim yılı 5-11 Mayıs tarihleri arasında BİLSEM öğrencileri için öğrenci kampı projesini devam ettirmektedir. Proje; Bilim ve sanat merkezlerinde öğrenim gören 9,10 ve 11. Sınıf öğrencilerine yönelik uygulandı. 5 Mayıs'ta başlayıp 11 Mayıs tarihinde tamamlanan programa Adıyaman, Batman, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Iğdır, Kars, Malatya, Muş, Şanlıurfa ve Van illerinden 94 kız öğrenci katıldı.

 "Maziden Atiye Ahlat" programıyla, ortaöğretim kademesinde öğrenim gören öğrencilerin akademik becerilerinin yanı sıra sosyal ve kültürel düzeylerinin de çok yönlü şekilde geliştirilmesi amaçlanıyor. Ayrıca gençlere milli tarih şuurunun kazandırılması; kardeşlik, birlik ve beraberlik duygusunun gelişiminin sağlanarak mirasımıza sahip çıkmaları, geleceğe ait yeni ufukların kazandırılarak Türkiye Yüzyılının inşasında aktif rol alacak şekilde yetişmeleri hedefleniyor.

Ahlat ilçesinde ve yakın bölgede bulunan Abdurrahman Gazi Kümbeti, Ahlat Selçuklu Şehitliği, Harabe Şehir ve Mağara Evler, Ahlat Müzesi, Malazgirt Kalesi, Erciş Balık Bendi, Atayurt At Çiftliği gezilen alanlar arasında.  Ayrıca öğrenciler için tekne turu, voleybol turnuvası düzenlenip, ok atma ve ata binme etkinlikleri düzenlendi.

Gündüz yapılan öğretici gezi programlarının ardından, öğrencilerimize birbirinden değerli alanında uzman akademisyenler ve eğitmenler tarafından bilimsel çalışmalar ve mentörlük programları da Ahlat Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleştirildi.

13-05-202413-05-202413-05-202413-05-202413-05-202413-05-2024

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.