Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Mali’de işitme engelliler okulunda öğrencilerin işaret dili ile İstiklal Marşımızı okumaları etkileyici bir manzara oluşturdu.

Mali’de işitme engelliler okulunda öğrencilerin işaret dili ile İstiklal Marşımızı okumaları etkileyici bir manzara oluşturdu.

Cumhurbaşkanımız ve beraberindeki heyetin beş gün süren Afrika seyahatinin Mali durağında TİKA tarafından yenilenen işitme engelliler okulunda bir tören düzenlendi. Yoğun bir Türkiye sevgisi ile karşılaşılan Afrika seyahatinin her durağında olduğu gibi Mali durağında da Türk heyeti büyük bir sevgi seli ile karşılandı.

Türkiye’nin Afrika’ya uzanan dost eli eğitimden sağlığa, insani yardımdan şehirciliğe pek çok alanda devam ediyor. Mali’de TİKA tarafından yenilenen işitme engelliler okulunda öğrencilerin işaret dili ile İstiklal Marşımızı okumaları etkileyici bir manzara oluşturdu.

Malili işitme engelli öğrencilerin okudukları işaret dili ile İstiklal Marşımıza buradan ulaşabilirsiniz. 

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.