Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

LİSANSÜSTÜ EĞİTİM VE AKADEMİK İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

LİSANSÜSTÜ EĞİTİM VE AKADEMİK İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Maltepe Üniversitesi ile Genel Müdürlüğümüz arasında Bilim ve Sanat Merkezlerinde yapılan akademik ve sanatsal çalışmalar ile projelerin desteklenmesi, Bilim ve Sanat Merkezlerinde görev yapan öğretmenlere lisansüstü eğitim olanaklarının sağlanması amacıyla işbirliği protokolü imzalandı.

İstanbul Fuat Sezgin Bilim ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen protokol imza törenine, Maltepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şahin KARASAR, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürümüz Mehmet Nezir GÜL, Ataşehir Kaymakamı İsmail Hakkı ERTAŞ, Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail GÜNDAY ile öğretmen, öğrenci ve velilerimiz katıldı.

''Öğretmenlerimizin lisansüstü eğitimlerini tamamlamalarını önemsiyoruz''

Genel Müdürümüz Sayın GÜL, Bilim Sanat Merkezlerinde çok başarılı çalışmaların yapıldığını, üniversitelerle yapılan işbirliği protokolleri ile BİLSEM öğrencilerinin erken yaşlarda üniversitelerle buluşmasının önemli bir kazanım olduğunu ifade etti. Akademisyenlerin desteği alınarak öğretmen ve öğrencilerimiz tarafından yürütülen çalışmaların daha kaliteli hale geleceğini belirten Genel Müdürümüz; '' Bilim ve Sanat Merkezlerinde görev yapan tüm öğretmenlerimizin lisansüstü eğitimlerini tamamlamalarını önemsiyoruz. Bu hususla alakalı üniversiteler ile gerçekleştirdiğimiz işbirliği protokollerini yaygınlaştırarak BİLSEM'lerde görev yapan öğretmenlerimizin bireysel ve mesleki gelişimlerini tamamlamalarına destek olmaya devam edeceğiz'' dedi.

Maltepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şahin KARASAR, Bilim ve Sanat Merkezi öğrenci ve öğretmenlerini çalışmalarından dolayı tebrik ederek Maltepe Üniversitesi'nin tüm imkânlarıyla Bilim ve Sanat Merkezlerine destek olacağını belirtti.

Protokol imza töreninde İstanbul Fuat Sezgin Bilim ve Sanat Merkezi öğrencisi Naz İrem TÜRKMEN tarafından gerçekleştirilen keman dinletisi tüm konukların beğenisini kazandı. Merkez Müdürü Hülya ÖZYÜREK protokol imza törenine ev sahipliği yapıyor olmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, İstanbul Fuat Sezgin Bilim ve Sanat Merkezinde yürütülen proje ve çalışmalar hakkında katılımcılara bilgi verdi.

08-01-202208-01-202208-01-202208-01-202208-01-202208-01-2022

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.