Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

KAYNAŞTIRMA/BÜTÜNLEŞTİRME YOLUYLA EĞİTİM UYGULAMALARI ULUSAL EYLEM PLANI TANITILDI

Genel Müdürlüğümüzce hazırlanan Kaynaştırma/Bütünleştirme Yoluyla Eğitim Uygulamaları Ulusal Eylem Planı, Millî Eğitim Bakan Yardımcımız Sayın Osman Sezgin'in katılımıyla tanıtıldı.
KAYNAŞTIRMA/BÜTÜNLEŞTİRME YOLUYLA EĞİTİM UYGULAMALARI ULUSAL EYLEM PLANI TANITILDI

Millî Eğitim Bakanlığınca kaynaştırma/bütünleştirme yoluyla eğitim alan öğrencilere sistemli ve nitelikli eğitim hizmetlerinin sunulmasına katkı sağlamak amacıyla hazırlanan "Kaynaştırma/Bütünleştirme Yoluyla Eğitim Uygulamaları Ulusal Eylem Planı", Ankara'da düzenlenen programla tanıtıldı.

Gölbaşı Mogan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Otelinde düzenlenen törende konuşan Millî Eğitim Bakan Yardımcımız Sayın Osman Sezgin, "Bakanlık olarak özel eğitim ihtiyacı olan bireylerin toplumsal yaşama tam olarak katılımlarının sağlanması, başta eğitim öğretim olmak üzere tüm hizmetlerden en üst düzeyde yararlanmaları ve çalışan, üreten, kendi kendine yetebilen bireyler olarak toplum içinde yer alabilmeleri için büyük gayret sarf ediyoruz." dedi.

Sayın Sezgin, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünce "eğitim öğretime erişim", "eğitim ve öğretimde kalitenin artırılması", "farkındalık ve tutum artırma" ve "yasal düzenlemeler" olmak üzere dört politika alanından oluşan eylem planında yer alan faaliyetlerin gerçekleşmesi için yapılan çalışmaların sürdüğünü ifade etti.

Tanıtım programına Genel Müdürümüz Sayın Cemal Özdemir, AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Sayın Hasan Ünsal, Ortaöğretim Genel Müdürü Sayın Halil İbrahim Topçu, YEĞİTEK Genel Müdürü Sayın Ertuğrul Karalar, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Sayın Hüseyin Burak Fettahoğlu, Destek Hizmetleri Genel Müdürü Sayın Levent Özil, Bilgi İşlem Genel Müdürü Özgür Türk, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Sayın Cevdet Vural ile diğer Bakanlık temsilcileri ve Ankara'daki RAM ile özel eğitim okul müdürleri, BİLSEM müdürleri, akademisyenler, STK temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

KAYNAŞTIRMA/BÜTÜNLEŞTİRME YOLUYLA EĞİTİM UYGULAMALARI ULUSAL EYLEM PLANI TANITILDI.KAYNAŞTIRMA/BÜTÜNLEŞTİRME YOLUYLA EĞİTİM UYGULAMALARI ULUSAL EYLEM PLANI TANITILDI.KAYNAŞTIRMA/BÜTÜNLEŞTİRME YOLUYLA EĞİTİM UYGULAMALARI ULUSAL EYLEM PLANI TANITILDI.KAYNAŞTIRMA/BÜTÜNLEŞTİRME YOLUYLA EĞİTİM UYGULAMALARI ULUSAL EYLEM PLANI TANITILDI.KAYNAŞTIRMA/BÜTÜNLEŞTİRME YOLUYLA EĞİTİM UYGULAMALARI ULUSAL EYLEM PLANI TANITILDI.KAYNAŞTIRMA/BÜTÜNLEŞTİRME YOLUYLA EĞİTİM UYGULAMALARI ULUSAL EYLEM PLANI TANITILDI.KAYNAŞTIRMA/BÜTÜNLEŞTİRME YOLUYLA EĞİTİM UYGULAMALARI ULUSAL EYLEM PLANI TANITILDI.KAYNAŞTIRMA/BÜTÜNLEŞTİRME YOLUYLA EĞİTİM UYGULAMALARI ULUSAL EYLEM PLANI TANITILDI.KAYNAŞTIRMA/BÜTÜNLEŞTİRME YOLUYLA EĞİTİM UYGULAMALARI ULUSAL EYLEM PLANI TANITILDI.KAYNAŞTIRMA/BÜTÜNLEŞTİRME YOLUYLA EĞİTİM UYGULAMALARI ULUSAL EYLEM PLANI TANITILDI.KAYNAŞTIRMA/BÜTÜNLEŞTİRME YOLUYLA EĞİTİM UYGULAMALARI ULUSAL EYLEM PLANI TANITILDI.KAYNAŞTIRMA/BÜTÜNLEŞTİRME YOLUYLA EĞİTİM UYGULAMALARI ULUSAL EYLEM PLANI TANITILDI.KAYNAŞTIRMA/BÜTÜNLEŞTİRME YOLUYLA EĞİTİM UYGULAMALARI ULUSAL EYLEM PLANI TANITILDI.KAYNAŞTIRMA/BÜTÜNLEŞTİRME YOLUYLA EĞİTİM UYGULAMALARI ULUSAL EYLEM PLANI TANITILDI.KAYNAŞTIRMA/BÜTÜNLEŞTİRME YOLUYLA EĞİTİM UYGULAMALARI ULUSAL EYLEM PLANI TANITILDI.KAYNAŞTIRMA/BÜTÜNLEŞTİRME YOLUYLA EĞİTİM UYGULAMALARI ULUSAL EYLEM PLANI TANITILDI.KAYNAŞTIRMA/BÜTÜNLEŞTİRME YOLUYLA EĞİTİM UYGULAMALARI ULUSAL EYLEM PLANI TANITILDI.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.