Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

KAYNAŞTIRMA / BÜTÜNLEŞTİRME YOLUYLA ÖĞRENİM GÖREN ÖĞRENCİLERE YÖNELİK ÖĞRETMEN KILAVUZU HAZIRLANMASI ÇALIŞTAYI BAŞLADI

KAYNAŞTIRMA / BÜTÜNLEŞTİRME YOLUYLA ÖĞRENİM GÖREN ÖĞRENCİLERE YÖNELİK ÖĞRETMEN KILAVUZU HAZIRLANMASI ÇALIŞTAYI BAŞLADI

Genel Müdürlüğümüz, Ortaöğretim Genel Müdürlüğü ve UNICEF iş birliğiyle hayata geçirilen "Kaynaştırma/Bütünleştirme Yoluyla Öğrenim Gören Öğrencilere Yönelik Öğretmen Kılavuzu Hazırlanması" çalıştayının ilki Ankara Kızılcahamam'da başladı. Çalıştayın açılışında, Programlar ve Öğretim Materyalleri Daire Başkanımız Sayın Gökçağrı GÜREL, Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Öğretim Materyalleri ve İçerik Geliştirme Daire Başkanı Sayın Ömer SARICA ve UNICEF Temsilcisi Sayın Özlem GÖKALP konuşma gerçekleştirdi.

Programlar ve Öğretim Materyalleri Daire Başkanımız Sayın Gökçağrı GÜREL yaptığı açılış konuşmasında: "Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü olarak, özel öğrencilerimizin, akranlarıyla birlikte en nitelikli eğitim ve öğretim imkânlarından faydalanmaları bizlerin en asli görevlerinden bir tanesidir. Onların faydasına içerikler üretmek ve kaynaklar hazırlamak için birçok çalışma içerisindeyiz. Bir hafta kadar önce yine burada, "Temel Eğitimde Özel Eğitimin Güçlendirilmesi Projesi" adı altında bir çalışmanın başlangıcına ev sahipliği yaptık. Bu kapsamda, öğrenme güçlüğü olan öğrencilerin derslerinde kullanabilecekleri bilimsel temelli etkinlik kitapları geliştiriyoruz. Bugün de ortaöğretim çağındaki öğrencilerimiz için bu güzide çalışmada yer almaktan ve aynı zamanda ev sahibimiz Ortaöğretim Genel Müdürlüğümüzle böyle bir çalışmada iş birliği içerisinde olmaktan kıvanç duyuyoruz." dedi.

Sayın GÜREL, sahadaki ihtiyaca istinaden ortaöğretim kademesinde öğrenim gören özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilere yönelik 9 ders için öğretim farklılaştırmaları etkinliklerini içeren kitaplar hazırlanacağını belirterek; özel eğitim alanının güzide akademisyenlerine, yurdun dört bir yanından çalıştaya iştirak eden değerli öğretmenlere ve UNICEF'e teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

Açılış konuşmalarının ardından, çalıştayın akademik koordinatörü Doç. Dr. Sayın Ufuk ÖZKUBAT, hazırlanacak öğretmen kılavuz kitapları hakkında katılımcılara detaylı bilgi verdi.  Ardından çalışma kıymetli akademisyenlerimizin yapmış olduğu sunumlarla devam etti.

01-04-202401-04-202401-04-202401-04-202401-04-202401-04-2024

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.