Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

İzmir Kalkınma Ajansı 2015 Yılı Mesleki Eğitim Mali Destek Programı Açıldı (Son Başvuru Tarihi 26 Şubat 2016)

İzmir Kalkınma Ajansı 2015 Yılı Mesleki Eğitim Mali Destek Programı Açıldı (Son Başvuru Tarihi 26 Şubat 2016)

İzmir Kalkınma Ajansı, özel eğitim okul ve kurumlarının da yararlanabileceği Mesleki Eğitim Mali Destek Programını başlattı. Tüm İzmir’i kapsayacak şekilde oluşturulan yeni mali destek programı çerçevesinde, 15 Milyon TL’lik kaynağın başarılı projeler yoluyla kullandırılması hedefleniyor.

       Mesleki Eğitim Mali Destek Programının amacı “İzmir’de işgücü piyasasının gereksinim duyduğu mesleklere yönelik mesleki eğitimin yenilikçi yaklaşımlar yoluyla güçlendirilmesi amacıyla İzmir Bölge Planı’nın “Herkes için eğitim” stratejik önceliği kapsamında, İzmir’de mesleki eğitimin kalitesinin artırılması, hayat boyu öğrenme hizmetlerinin yaygınlaştırılması, mesleki eğitim programlarının ihtiyaca yönelik olarak tasarlanması, yenilikçi model ve yöntemler kullanımıyla, mesleki eğitim kalitesinin uluslararası standartlara eriştirilmesi” olarak belirlendi.

         Program amacının gerçekleştirilmesine katkıda bulunacak, aşağıdaki önceliklerden en az birinin kapsamına giren projeler desteklenecek olup, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ve MEB Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne bağlı Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezleri, Özel Eğitim İş Uygulama Merkezleri, Özel Eğitim Meslek Liseleri uygun başvuru sahipleri arasında bulunmaktadır.            

Öncelik 1:

Mesleki eğitime yönelik olarak kullanılan atölye,  laboratuvar,  sınıf gibi eğitim ortamlarının makine-teçhizat ve eğitim materyalleri açısından geliştirilmesi ve yenilikçi yöntemlerin mesleki eğitim sürecinde uygulanması.

Öncelik 2:

Doğrudan engellilere, şiddet mağduru kadınlara, hükümlülere ve haklarında denetimli serbestlik hükümleri uygulananlara yönelik, mesleki bilgi ve beceri edinme amaçlı hizmetlerin geliştirilmesi.

Program Bütçesi

15.000.000 TL

Asgari/Azami Destek Tutarı

150.000 TL / 750.000 TL

Asgari/Azami Destek Oranı

% 10 - % 90

Proje Süresi

12 Ay

 

 

 

 

 

 

İnternet Üzerinden Son Başvuru Tarihi: 26 Şubat 2016 Saat: 17.00

Proje Dosyası Son Teslim Tarihi: 04 Mart 2016 Saat: 17.00

Başvuru Rehberi ve bilgilendirme toplantıları bilgilerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.izka.org.tr/destekler/acik-destek-programlari/2015-yili-mesleki-egitim-mali-destek-programi/

 

 

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.