Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

IV. ULUSLARARASI BİLİMSEL ÜSTÜN YETENEKLİLİĞİN GELİŞTİRİLMESİ KONFERANSI'NA KATILIM GERÇEKLEŞTİRİLDİ

IV. ULUSLARARASI BİLİMSEL ÜSTÜN YETENEKLİLİĞİN GELİŞTİRİLMESİ KONFERANSI'NA KATILIM GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Rusya Federasyonu'nda bulunan Saratov Üniversitesi'nde 15.11.2023 tarihinde düzenlenen, "IV. Uluslararası Bilimsel Üstün Yetenekliliğin Geliştirilmesi Konferansı''nda Genel Müdürlüğümüz de temsil edildi.

Çağrılı konuşmacı olarak Özel Yeteneklilerin Geliştirilmesi Daire Başkanlığımızda görevli Milli Eğitim Uzmanı Sayın Dr. Şevket Başer KEMAHLI, "Rusya Federasyonu'nun Üstün Zekalılar Politikasının Gerçekleştirilmesi'' konulu konuşması ile Bakanlığımızı temsilen bir konuşma gerçekleştirdi.

Tek yabancı katılımcı olarak temsil edildiğimiz konferansta Rusya Federasyonu bünyesindeki akademisyenlerle Türkiye ve Rusya Federasyonu'nda özel yetenekliler eğitiminde karşılaşılan zorluklar tartışıldı. Özel yetenekliler eğitimi alanında yaygın eğitimde meslek içi eğitimin önemi ve bu hususta Türkiye-Rusya ortak çalışmalarının neler olabileceği hususunda demeç verildi.

17-11-202317-11-2023

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.