Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

İşitme Engelliler İçin Öğretmen Kılavuz Kitabı Yayımlandı

Genel Müdürlüğümüzce Hazırlanan İşitme Engellilere Yönelik Öğretmen Kılavuz Kitabı Yayımlandı
İşitme Engelliler İçin Öğretmen Kılavuz Kitabı Yayımlandı

     İşitme engelli öğrencilerin öğretmenlerine ve ailelerine dönük bir farkındalık oluşturmak ve onları temel düzeyde bilgilendirmek amacıyla ‘’İşitme Engelliler İçin Öğretmen Kılavuz Kitabı’’ hazırlanmış ve ülke genelindeki okullarımıza dağıtımı yapılmıştır.

     Bu kılavuz  ‘’İşitme kaybı nedir, işitme kaybının çocuklar üzerindeki olumsuz etkileri nelerdir, işitme kayıplı çocuk için gerekli cihazlar hangileridir, işitme kayıplı çocukların okul ve sınıf içi becerilerinin geliştirilmesinde öğretmenlere yönelik öneriler nelerdir? ’’ konu başlıklarını içeren materyal kitap şeklinde hazırlanmıştır. İşitme kaybı olan öğrencilere sahip olan öğretmenlere ve velilere yardımcı bilgiler sunan kılavuz kitap, alanında önemli bir boşluğu dolduracaktır. 

İşitme Engelliler Öğretmen Kılavuz Kitabı İçin Tıklayınız. 

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.