Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

İlköğretim Programını Takip Eden Özel Eğitim İlkokulları ve Ortaokulları Haftalık Ders Çizelgeleri Güncellendi

İlköğretim Programını Takip Eden Özel Eğitim İlkokulları ve Ortaokulları Haftalık Ders Çizelgeleri Güncellendi

2012-2013 eğitim öğretim yılından itibaren ilkokullarda okutulan   Oyun ve Fiziki Etkinlikler dersinin adı, oyun ve spor yoluyla öğrenme temelli bir ders olması ve ortaokullarda uygulanan dersle hem içerik hem de alanda oluşturduğu algı bakımından bütünlük arz etmesi  sebebiyle Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 12.09.2018 tarihli ve 123 sayılı Kararıyla   “Beden Eğitimi ve Oyun” olarak değiştirilmiştir  Bu kapsamda ilköğretim programı takip eden özel eğitim okulları olan hafif düzeyde zihinsel engelli ilkokulları ve ortaokulları, işitme engelliler ilkokulları ve ortaokulları ile bedensel engelliler ilkokulları ve ortaokullarının haftalık ders çizelgelerinde yer alan “Oyun ve Fiziki Etkinlikler” ders adı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 03.12.2018 tarihli ve 139 sayılı Kararı ile  “Beden Eğitimi ve Oyun” olarak değiştirilmiştir. 

Talim ve Terbiye Kurulu Kararı için tıklayınız.

Hafif Düzeyde Zihinsel Engelliler İlkokul ve Ortaokulları Haftalık Ders Çizelgesi için tıklayınız.

İşitme Engelliler İlkokul ve Ortaokulları Haftalık Ders Çizelgesi için tıklayınız.

Ortopedik Engelliler İlkokul ve Ortaokulları Haftalık Ders Çizelgesi için tıklayınız. 

 

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.