Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

"İLK TANILAMA VE DEĞERLENDİRME SÜRECİNDE AİLELERE YÖNELİK YAKLAŞIM UYUM VE BECERİ EĞİTİMİ PROGRAMI" PİLOT ÇALIŞMALARI BAŞLADIRehberlik Araştırma Merkezleri'nde (RAM) özel gereksinimli bireylere ve ailelerine yönelik sosyal kabul ve kapsayıcılığın güçlendirilmesi ve ailelere sunulan destek hizmetlerinin çesitlendirilmesi amacıyla hazırlanan "İlk Tanılama ve Değerlendirme Sürecinde Ailelere Yönelik Yaklaşım, Uyum ve Beceri Eğitimi Programı" kapsamında İstanbul'da pilot uygulama öncesi hazırlık çalışması düzenlendi.

Programın hazırlanmasında Genel müdürlüğümüz, akademisyen hocalar ve ülkemiz genelinde farklı illerdeki RAM'larda çalışan psikolojik danışman/rehber öğretmenler görev aldı. Programda, birbirini takip eden 8 oturumdan oluşan ve ilk defa tanı almış çocuk ve aileleri için aile psikolojik danışmanlık ve rehberlik programı ile tematik olarak eğitsel değerlendirme öncesi (2 adet) ve eğitsel değerlendirme sonrası (11 adet) başlıkları altında uygulanabilecek etkinlikler bulunmaktadır.

Rehberlik Hizmetleri Daire Başkanımız Sayın Serpil ALTUNCU VAROL programa ziyarette bulunarak, bu programın tüm RAM'larda uygulanacak olmasının ve tanılama sürecindeki bireylerin ailelerine yönelik destek hizmetlerinin çesitlendirilmesi bakımından da önemli bir çalışma olduğunu belirterek eğitim görevlilerine ve katılımcılara teşekkürlerini ifade etti.

14-11-202314-11-2023

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.