Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

İHTİYAÇ ANALİZİ PAYDAŞ GÖRÜŞ ÇALIŞTAYI

İHTİYAÇ ANALİZİ PAYDAŞ GÖRÜŞ ÇALIŞTAYI

Genel Müdürlüğümüz koordinesinde, UNICEF'in finansmanında yürüttüğümüz "Okul Öncesi ve İlkokulda Uzaktan Eğitim Ortamlarında Sunulan Özel Eğitim Hizmetlerinin İyileştirilmesine Yönelik İhtiyaç Analizi" çalışmamızın paydaş görüş çalıştayı 15-16-17 Aralık 2021'de Ankara'da gerçekleştirilmiştir. 

Eylül ayında başladığımız çalışmamızın son ayağı olan paydaş görüş çalıştayımız; öğretmenlerin, rehber öğretmen/psikolojik danışmanların, yöneticilerin, velilerin, akademisyenlerin, sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin, YEĞİTEK ile Temel Eğitim Genel Müdürlüğü temsilcilerinin ve Genel Müdürlüğümüz personelinin katılımıyla üç gün boyunca devam etmiştir.

Genel Müdürlüğümüz Araştırma-Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı Sayın Ebubekir Aydın ile Programlar ve Öğretim Materyalleri Daire Başkanı Sayın Kürşat DULKADİR çalıştayın açılış programında hazır bulundu.

Araştırma-Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı Sayın Ebubekir Aydın, özel eğitimde hizmet kalitesinin artırılması" genel hedefi doğrultusunda teknolojiyi özel eğitim sistemimiz içerisine entegre etmek amacıyla başladığımız ihtiyaç analizi çalışmamızın önemi hakkında bilgi vererek özel eğitimde dijital dönüşümün temellerini atmaya çalıştığımız yeni projemiz bağlamında, geleceğin tasarlanması ve şekillendirilmesi amacıyla her bir paydaşımızın görüş ve önerilerinin bizler için çok değerli olduğunu vurguladı.

Açılış konuşmasının ardından UNICEF temsilcisi program hedeflerine ilişkin bilgi vererek 12 pilot ilden elde edilen genel bulguların sunumu için sözü  danışman akademisyenlere bıraktı.

Açılış programının ardından çalıştayın birinci ve ikinci günlerinde  grup çalışmaları devam etmiş, ikinci günün sonunda her grup görüş ve önerilerini tüm katılımcıların bulunduğu genel oturumda sunmuştur. Çalıştay'ın üçüncü gününde "özel eğitimde dijital dönüşüm kapsamında geleceğin tasarlanması ve çerçevenin çizilmesi" amacıyla grup oturumları gerçekleştirilmiş ve günün sonunda taslak çerçevede ele alınması gereken ana temaların sunumu yapılmıştır.

20-12-202120-12-202120-12-202120-12-202120-12-202120-12-2021

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.