Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Dünya Birinciliği Kazanan Niğde Akşemseddin Bilim ve Sanat Merkezi Öğrencilerini Sayın Cumhurbaşkanımız Kabul Ederek Ödüllendirdi

“Samsung Geleceğin Mucitleri Proje Yarışması”nda Dünya birincisi olan Niğde Akşemseddin Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerini Sayın Cumhurbaşkanımız kabul ederek başarılarından dolayı ödüllendirdi.
Dünya Birinciliği Kazanan Niğde Akşemseddin Bilim ve Sanat Merkezi Öğrencilerini Sayın Cumhurbaşkanımız Kabul Ederek Ödüllendirdi

Samsung firması tarafından her yıl; “Dünyaya İlham Ver, Geleceği Tasarla” vizyonu doğrultusunda düzenlenen “Samsung Geleceğin Mucitleri Proje Yarışması”nda önce Türkiye, ardından Dünya birincisi olan Niğde Akşemseddin Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerini Sayın Cumhurbaşkanımız Türkiye Büyük Millet Meclisinde kabul etti.

“Solve For Tomorrow” programı kapsamında Brezilya, Meksika, Kanada, ABD ve Çin gibi ülkelerin yer aldığı "Samsung Geleceğin Mucitleri Bilim Yarışması”nda ülkemizi temsil eden Niğde Akşemseddin Bilim ve Sanat Merkezi öğrenci ve öğretmenlerinin hazırladıkları Motokask adlı proje, en yenilikçi proje alanında Dünya birincisi oldu. Başarıları ile ülkemizi gururlandıran Niğde Akşemseddin Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri Dilek Öykü AHRAZ, Efe GÜNDEĞER, danışman öğretmenleri Ertuğrul ÖZAR ve Merkez Müdürü İsa ALİÇ, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisine davet edildi. Millî Eğitim Bakanımız Sayın İsmet YILMAZ’ın da bulunduğu kabulde Sayın Cumhurbaşkanımız başarılarından dolayı öğrenci, öğretmen ve yöneticileri tebrik ederek ödüllendirdi. 

Genel Müdürlük olarak Niğde Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri Dilek Öykü AHRAZ, Efe GÜNDEĞER, danışman öğretmenleri Ertuğrul ÖZAR ve okul yönetimini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

06-12-201706-12-201706-12-201706-12-201706-12-201706-12-2017

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.