Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Özel Yetenekli Çocuklara Yönelik Farkındalık Geliştirme Kursu Düzenlendi.

Özel Yetenekli Çocuklara Yönelik Farkındalık Geliştirme Kursu Düzenlendi.

Rehberlik ve araştırma merkezlerinde görev yapan öğretmenlerimizin özel yetenekliler alanındaki bilgi düzeylerinin artırılması amacıyla düzenlenen “Özel Yetenekli Çocuklara Yönelik Farkındalık Geliştirme Kursu” 14 Ağustos 2017 tarihinde Mersin’de başladı.

Genel Müdürlüğümüzce yürütülmekte olan “Eğitsel Değerlendirme ve Tanılama Sürecinin Güçlendirilmesi Projesi”nin öğretmen eğitimi bileşeni kapsamında planlanan eğitimlerin ikincisi, 126 özel eğitim ve rehberlik öğretmeninin katılımı ile Mersin’de düzenlendi. Kursun açılışını Genel Müdürlüğümüz Araştırma-Geliştirme ve Projeler Dairesi Başkanı Ertan GÖV gerçekleştirdi. Konuşmasında rehberlik ve araştırma merkezlerinde insan kaynaklarının güçlendirilmesi ve öğretmen yeterliliklerinin artırılmasının önemine vurgu yapan GÖV, farklı zamanlarda rehberlik ve araştırma merkezlerine yapılan ziyaretlerde alınan geri bildirimlerden özel yetenekli bireyler ile ilgili eğitim ihtiyacının tespit edildiğini belirterek son yıllarda öğretmen yeterlikleri ile ilgili önemli eğitimler gerçekleştirildiğini; bunun önemli bir adım olduğunu ve bu eğitimler yoluyla farkındalığımızın artırılmasının hedeflendiğini ifade etti.

Rehberlik ve araştırma merkezleri tarafından yapılan eğitsel değerlendirme ve tanılamada, bireylerin eğitim hayatını etkileyen önemli ve operasyonel kararların alındığını belirten Ertan GÖV, “özel eğitim ve rehberlik alanında uzman bir kurum olduğumuzu gösterebilmenin temel noktası, öğretmenlerin yeterliklerinin artırılması ve geliştirilmesidir. Bu eğitimlerle rehberlik ve araştırma merkezlerinde çalışan toplam 2000 öğretmene eğitim vermeyi planladıklarını ifade ederek amaçlarının öğretmenlerimizin yeterliklerini artırarak onları diğer meslektaşlarını destekleyecek noktalara ulaştırmak olduğunu bildirdi.

Akademisyenler ve alan uzmanlarının eğitim görevlisi olarak katıldığı “Özel Yetenekli Çocuklara Yönelik Farkındalık Geliştirme Kursu” 18 Ağustos 2017 Cuma günü sona erecektir.

14-08-2017

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.