Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Türkiye-Balkanlar Tecrübe Paylaşımı Projesi Öğretmen Eğitimi Antalya´da Yapıldı

Türkiye-Balkanlar Tecrübe Paylaşımı Projesi Öğretmen Eğitimi Antalya´da Yapıldı

Genel Müdürlüğümüz ile Başbakanlık TİKA işbirliğinde gerçekleşen Özel Eğitimde Türkiye-Balkanlar Tecrübe Paylaşımı Programı "Engelimi Türkiye ile Aşıyorum" projesinin 3. aşamasında gerçekleşen öğretmen eğitimi Bosna-Hersek Cumhuriyetinden 17 öğretmenin katılımıyla Antalya´da gerçekleşti. Konuk heyet öğretmenleri, Genel Müdürlüğümüz uzmanları tarafından Türkiye´de özel eğitim uygulamaları ve çalışmaları, tanılama, çeşitli engel türlerinin eğitiminde özel eğitim ve kaynaştırma uygulamaları, özel eğitimde öğretim yöntem ve teknikleri, uygulamalı davranış analizi, aile eğitimi ve özel eğitimde hizmetiçi eğitim uygulamaları hakkında bilgilendirildiler.

Katılımcı öğretmenler aynı zamanda Manavgat Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nde tanılama süreçleri, uygulanan testler, kullanılan formlar ve RAM’ların genel işleyişi hakkında bilgilendirildirler.

Heyet Alanya Sakine Nesibe Zamanoğlu özel eğitim uygulama okulu ve Manavgat Dr. Hüseyi Vural özel eğitim mesleki eğitim merkezinde derslikleri/ atölyeleri gezdiler, buralarda yapılan uygulamaları yerinde gözlemlediler, çalışmalar hakkında okul/kurum öğretmenleriyle karşılıklı bilgi ve deneyim paylaşımında bulundular. Söz konusu çalışmaların yanı sıra Bosna-Hersek Cumhuriyetinin farklı bölgelerinden gelen konuk öğretmenler, bölgenin kültürel ve tarihi değerlerini de yerinde inceleme fırsatı buldular. 

29-05-2017 29-05-2017

31-05-2017 31-05-2017

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.