Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

"Özel Eğitim Uygulamaları Farkındalık Eğitici Eğitimi Kursu" Afyonda başladı.

"Özel Eğitim Uygulamaları Farkındalık Eğitici Eğitimi Kursu"  Afyonda başladı.

Birincisi Ekim 2016´da Antalya da gerçekleştirilen eğitimin ikincisi 81 ilden gelen 188 Özel Eğitim Öğretmeninin katılımıyla 28 Kasım 2016 tarihinde Afyonkarahisar´da başladı. Açılış konuşmasını gerçekleştiren Genel Müdürlüğümüz Eğitim Politikaları Daire Başkanı Ertan GÖV, özel eğitim okullarında, özel eğitim sınıflarında, hastane sınıflarında ve evde eğitim hizmetlerinde öğretmen ihtiyacının norm fazlası veya ücretli öğretmenlerin görevlendirilmesi yoluyla karşılandığını ifade etti. Sayın GÖV konuşmasında, bu kapsamda eğitim alan formatörlerin, görevlendirilecek olan norm fazlası veya ücretli öğretmenlere veya ilerleyen zamanlarda görev almayı düşünen diğer öğretmenlere özel eğitim alanındaki farkındalıklarını, bilgi, beceri ve yeterliliklerini arttırmak, eğitim öğretim yılı boyunca karşılaşacakları muhtemel sorunlarda ihtiyaç duyulan desteği sağlamak, bu öğretmenlerin kurumlarında yaşadıkları zorlukları en aza indirmek için çalışacaklarını ve bu yolla özel eğitim hizmetlerinin daha etkili ve verimli yürütülmesinin amaçlandığını belirtti. Kursiyerlere teşekkür eden Daire Başkanımız, kursun başarılı geçmesini temenni ederek konuşmasını tamamladı. Gazi Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi ve Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitelerinden gelen akademisyenlerin katkılarıyla gerçekleştirilen eğitici eğitimi kursu 2 Aralık 2016 tarihinde tamamlanacaktır.

 

29-11-201629-11-201629-11-2016

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.