Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Türk İşaret Dili Dersi Öğretim Programı Tanıtım Semineri Düzenlendi

19-23 Eylül 2016 tarihleri arasında Rize Çayeli Hizmetiçi Eğitim Enstitüsünde “Türk İşaret Dili Dersi Program Tanıtım Semineri" düzenlendi. Seminere işitme engelliler ilkokullarında görev yapan ve Türk İşaret Dili Dersini okutan 83 özel eğitim sınıf öğretmeni davet edildi.
Türk İşaret Dili Dersi Öğretim Programı Tanıtım Semineri Düzenlendi

    Seminer, 15 Temmuz Darbe Girişimini anlatan slayt gösterisi ve Genel Müdürlüğümüz Programlar ve Öğretim Materyalleri Daire Başkanı Turgut BAĞRIAÇIK’ın açılış konuşması ile başladı. Daire Başkanı Turgut BAĞRIAÇIK konuşmasında, “Ne kadar mükemmel hazırlanırsa hazırlansın, öğretmenlerimizin yeterince bilgilendirilmediği bir dersin ve o dersin öğretim programının beklenen verimi ortaya koyma şansının son derece düşük olduğu”nu vurguladı. BAĞRIAÇIK; Rize Çayeli’nde gerçekleştirilen Türk İşaret Dili Dersi Program Tanıtım Seminerine işitme engelliler ilkokullarında görev yapmakta olan ve Türk İşaret Dili Dersini okutan özel eğitim sınıf öğretmenlerinin yarısının katıldığını, 03-07 Ekim 2016 tarihleri arasında Yalova Esenköy’de yapılacak seminere ise diğer grubunun katılacağını, böylelikle Bakanlığımızca bu okullarda görev yapan tüm özel eğitim sınıf öğretmenlerinin Türk İşaret Dili Dersi Program Tanıtım Seminerine alınmış olacağını belirtti.

 

       Çeşitli görsel ve işitsel malzemelerle desteklenerek uygulamalı atölye çalışmaları şeklinde kurgulanan Türk İşaret Dili Dersi Program Tanıtım Seminerine eğitim görevlisi olarak katılan; aynı zamanda dersin öğretim programı ve öğretim materyalini de hazırlayan ekibin üyesi olan işaret dili uzmanları ve program geliştirmecilerin uyguladıkları yöntem ve tekniklerden tüm katılımcıların etkili bir şekilde yararlanmaları hedeflenmektedir. Atölye çalışmaları esnasında katılımcıların etkinlikler üretmeleri ve üretilen etkinliklerin Genel Müdürlüğümüzün web sitesinde yayımlanması planlanmaktadır.

 

21-09-201621-09-201621-09-2016

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.