Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Görme Yetersizliği Olan Öğrencilerin Eğitiminde Özel Eğitim Uygulamaları Kursu

Görme Yetersizliği Olan Öğrencilerin Eğitiminde Özel Eğitim Uygulamaları Kursu

Bakanlığımızda görevli özel eğitim öğretmenlerine, görme yetersizliği olan öğrencilerin eğitimine ilişkin bilgi ve becerileri geliştirmek amacıyla 18-22 Temmuz 2016 tarihleri arasında Mersin Hizmetiçi Eğitim Enstitüsünde “Görme Yetersizliği Olan Öğrencilerin Eğitiminde Özel Eğitim Uygulamaları Kursu” başladı. 

Türkiye’nin farklı illerinde görevli özel eğitim öğretmenlerinin görme yetersizliği olan öğrencilerin eğitiminde uygulanacak özel eğitim uygulamaları konusunda ki niteliklerini geliştirmeye dönük olan hizmetiçi eğitimde;  

Özel eğitim yöntem ve teknikleri öğretimi, okuma-yazma becerileri öğretimi, öz bakım ve günlük yaşam becerilerinin öğretimi, akademik becerilerin öğretimi, yönelim ve bağımsız hareket becerilerinin öğretimi, görme yetersizliği olan öğrenciler için ortam düzenlemesi, destekleyici teknolojiler ve materyal tasarımı konuları yer almaktadır. 

Hizmetiçi eğitim faaliyetine katılan özel eğitim öğretmenlerinin görev yaptıkları rehberlik ve araştırma merkezi, özel eğitim sınıfları ve özel eğitim okullarında, görme yetersizliği olan öğrencilerin eğitiminde, özel eğitim uygulamaları konusundaki bilgi ve becerileri artırılarak, söz konusu öğrencilerin eğitim süreçlerinin zenginleştirilmesi amaçlanmaktadır.

19-07-2016 19-07-2016

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.