Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Öğrenci, Anne ve Babalara Tatil Önerileri

Öğrenci, Anne ve Babalara Tatil Önerileri

Tatili Nasıl Değerlendirelim?

Yoğun geçen eğitim-öğretim döneminin sonuna geldik. Öğrencilerimiz büyük bir heyecanla yaz tatiline başladılar.  Öğrencilerimiz başta olmak üzere, eğitim-öğretim yılı boyunca emeklerini esirgemeyen öğretmenlerimizi ve velilerimizi kutlar, verimli ve güzel bir tatil geçirmelerini dileriz.

Sevgili Öğrenciler,

Tatil, bedenen ve ruhen dinlenmeniz için bir fırsattır. Ayrıca verimli değerlendirilmesi halinde kendinizi yenilemenize ve geliştirmenize yardımcı olur. Bu uzun süre, gerçekleştirmek istediğiniz, geniş zaman ve emek gerektiren birçok plan ve hedef için bulunmaz bir şanstır.  Tatilin büyük bir bölümünü televizyon, bilgisayar veya telefon başında geçirmek yerine kitap okuma, sportif faaliyetler, müzik, resim, ebru, drama gibi hobi kursularına katılma, aile büyüklerini ziyaret etme, sosyal sorumluluk kapsamında gönüllü çalışmalara katılma (huzurevi ve sevgi evi ziyareti vb.), müze, tarihi ve kültürel mekânları gezme, sinema ve tiyatro gibi sanatsal faaliyetlere katılma,  imkân olması halinde yaz kamplarına katılarak yeni arkadaşlar edinme, kısacası hem eğlenip hem öğrenme imkânına sahip olabilirsiniz.

Değerli Anne-Babalar, 

Tatil, aile üyelerinin eğitim-öğretim dönemi boyunca yoğunluk nedeniyle fırsat bulamadıkları birçok aktivitenin yapılması ve çocuklarınızla her zamankinden daha çok vakit geçirmeniz açısından değerli bir zaman dilimidir. Bu zaman dilimi birlikte planlanan kitap okuma saatleri, tarihi ve kültürel geziler, akraba ziyaretleri ile vefa duygularının güçlendirilmesi, sanatsal ve sportif faaliyetlere katılım için teşviki,  aile büyükleri ile vakit geçirilerek onların tecrübe ve bilgilerinden yararlanılması için bir fırsattır.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.