Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Genel Müdürlüğümüz ile TOGEMDER Arasında Protokol İmzalandı

Genel Müdürlüğümüz ile TOGEMDER Arasında Protokol İmzalandı

      Ülkemizde özel eğitim hizmetlerinde kullanılan mevcut materyal ve etkinliklerin yanısıra yenilikçi, özgün, işlevsel etkinlik ve materyallerin üretilmesi, alanda görev yapan tüm eğitimciler tarafından bilinmesi, paylaşılması ve model teşkil etmesi için düzenlenecek "Özel Eğitim Materyal ve Etkinlik Yarışması"nda işbirliği yapmak amacıyla Toplumsal Gelişim Merkezi Eğitim ve Sosyal Dayanışma Derneği (TOGEM-DER) ile protokol imzalandı.

       Düzenlenen imza töreninde konuşan Genel Müdürümüz Celil GÜNGÖR; protokolün, yarışma sonrasında verilecek ödül, sosyal faaliyet ve etkinliklerin birlikte yürütülmesi amacına yönelik olduğunu belirterek şunları söyledi: "Fikirler yarışsın, engeller kalksın temalı bu yarışma özel eğitim kurumlarındaki öğrencilerimizin ihtiyacı olan eğitim malzemeleri ve materyallerini öğretmenlerimizin tasarlamasını, üretime kaynaklık etmesini hedeflemektedir. Milli eğitim bakanlığına bağlı resmi ve özel okul/kurumlarda görev yapan öğretmen ve yöneticiler ile devlet ve vakıf üniversitelerinde öğrenim gören üniversite öğrencilerinin katılabileceği yarışmada, okullarımızdaki malzeme ve materyal ihtiyaçlarımızı öğretmen arkadaşlarımızın daha iyi bildiğini düşünerek, malzeme ve materyallerin tasarlanmasında o arkadaşlarımızın emeklerini önemseyerek bu yarışmayı düzenliyoruz." dedi. Yarışmaya bütün öğretmen ve üniversite öğrencilerinin katılabileceğini söyleyen Sayın Güngör, "Gerek etkinlik gerekse fikir ve materyal tasarımıyla ilgili olan bu yarışmamızın son başvuru tarihi 20 Mayıs 2016´dır. Bu tarihe kadar proje, çizim ve fikirlerini bizimle paylaşırlarsa biz onları akademik bir jüri ile birlikte değerlendireceğiz, dereceye girenleri ödüllendireceğiz" diyerek sözlerine devam etti. TOGEM-DER Başkanı Saadet GÜLBARAN  ise, bu protokolle engelli çocukların eğitiminde kullanılan araç, gereç ve materyallerinin yeni çağa uygun olarak geliştirilmesinin hedeflendiğini belirtti. 

25-02-201625-02-2016

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.