Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Engellilerin Eğitimi Çalıştayı.

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Bölümü tarafından  düzenlenen "Engellilerin Eğitimi Çalıştayı" 15-16 Haziran 2015 tarihlerinde gerçekleştirildi.
Engellilerin Eğitimi Çalıştayı.

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Bölümü tarafından düzenlenen "Engellilerin Eğitimi Çalıştayı" 15-16 Haziran 2015 tarihlerinde Merkez Bera Otelde gerçekleştirildi.

2 gün süren çalıştayda “Özel Eğitim Hizmetlerinde Eğitsel ve Tıbbi Tanılama”, “Kaynaştırma Eğitimi, BEP ve Teknoloji Uygulamaları”, “Özel Eğitim Hizmetlerinin Aile Eğitimi ve Sosyal Hayat Kapsamında Değerlendirilmesi” ve  “Özel Eğitimde Mesleki Eğitim ve İstihdam” konuları ana başlıklar olarak belirlendi.

Konu başlıklarına dair sorunlar, çözüm önerileri ve uygulama adımlarının ortaya konulduğu çalıştay raporu ve eylem planı ile başta Konya olmak üzere ülkemizde var olan özel eğitim hizmetlerinin kalitesini artırmak amaçlanmıştır.

15-16 Haziran 2015 tarihleri arasında düzenlenen "Engellilerin Eğitimi Çalıştayı"na Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Araştırma Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı Mehmet Fatih KÖSE, Konya  İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder GÜRSOY, Necmettin Erbakan Üniversitesi Özel Eğitim Bölümü Başkanı Doç. Dr. Hakan SARI ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Servet ALTUNTAŞ ve Aydın UYGUN katıldı. 

Çalıştay, Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğünden, Selçuk Üniversitesinden, Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesinden, Konya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal İşler Daire Başkanlığından, Konya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünden, Konya İl Sağlık Müdürlüğünden, Konya İl Emniyet Müdürlüğünden, Konya İl Müftülüğünden, İş-Kur Konya İl Müdürlüğünden, Meram Eğitim Araştırma Hastanesinden ve Konya´da hizmet veren STK´lardan gelen temsilcilerden oluşan 70 kişilik bir katılımcı grubuyla gerçekleşti.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.