Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

WNV ve KBIT UYGULAYICI EĞİTİMİ SERTİFİKA TÖRENİ

Mersin hizmetiçi eğitim enstitüsünde yapılan WNV ve KBIT uygulayıcı eğitimlerinin sertifika töreni Genel Müdürümüz Sayın Celil GÜNGÖR´ün katılımıyla gerçekleştirildi.
WNV ve KBIT UYGULAYICI EĞİTİMİ SERTİFİKA TÖRENİ

Sertifika törenine Genel Müdürümüz Sayın Celil GÜNGÖR´ün yanısıra İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Sayın M. Ramazan BARIN ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın İsmail ALICI katıldı. Törende bir konuşma yapan GÜNGÖR; ülke olarak ölçme araçları konusunda ciddi bir yenilenmeye ihtiyacımız olduğunu ve bu konuda başlatılan çalışmaların daha da hız kazanacağını belirtti. Rehberlik ve araştırma merkezlerine 2 yeni test kazandırılacağını belirten GÜNGÖR; "Kendi kültürel yapımıza uygun bir test ve test sürecini oluşturacağız, bunları çok önemsiyoruz, bir ülkenin kendi test ve ölçme araçlarının olmasını çok önemli bir kazanım olarak görüyoruz. Bu alanda kendi testlerini geliştirmiş kendi kültürel yapısına uygun ölçme araçlarını geliştirmiş ülkelerin eğitim ve sosyolojik anlamda birinci sınıf ülkeler arasına çıktığını görüyoruz" dedi.

Geçtiğimiz hafta TÜBİTAK ile ilk görüşmelerin yapıldığını belirten GÜNGÖR; "2017 yılında kendi test ve ölçme araçlarımızın önemli bir kısmını tamamlamayı planlıyoruz. Bu çalışmaları en kısa zamanda genç meslektaşlarımızın kullanımına sunmayı hedefliyoruz. Bunu sağladıktan sonra ülkemiz eğitim alanında 1. sınıf ülkeler arasında yer alma yolunda önemli bir adım atmış olacak. Kendi geliştirdiğimiz kendi kültürümüze uygun testlerle rehberlik ve araştırma merkezlerimizi daha rahat bir teşhis ve tanı sürecine sokmuş olacağız." dedi.

Kursiyerlere verilen sertifikalarla tören sona erdi.

 

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.