Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ İLE TURKCELL İŞBİRLİĞİNDE YÜRÜTÜLEN "ZEKA GÜCÜ YAPAY ZEKA MARATONU - EĞİTİM VE YARIŞMA (HACKATHON) PROGRAMI" BAŞLAYACAK

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ İLE TURKCELL İŞBİRLİĞİNDE YÜRÜTÜLEN

Genel Müdürlüğümüz ile Turkcell işbirliğinde yürütülen "Zeka Gücü Projesi" kapsamında "Zeka Gücü Yapay Zeka Maratonu - Eğitim ve Yarışma (Hackathon) Programı" başlayacak. "Bilim ve Sanat Merkezleri'nde (BİLSEM) okuyan lise öğrencileri"ne yönelik gerçekleşecek "Yapay Zeka Online Eğitim Programı"nda eğitimler 10 hafta boyunca, haftada 2 gün belirlenen saatler arasında gerçekleşecek. 

"Yapay Zeka Online Eğitim Programı"nı başarıyla tamamlayan öğrenciler Milli Eğitim Bakanlığı ve Turkcell tarafından başarı sertifikası almaya hak kazanacak. Programın devamında gerçekleşecek online Maraton ile öğrenciler mentörlerin danışmanlığında bir probleme yapay zeka tabanlı çözüm oluşturmaya çalışacak.

"Zeka Gücü Yapay Zeka Maratonu"nun kazananları Mayıs ayında düzenlenecek törenle ödüllerini alacak. 

 

Yapay Zeka Online Eğitim Programı (Bootcamp)

Son başvuru tarihi: 12 Şubat 

Başvuruların açıklanması: 15 Şubat

Bootcamp: 18 Şubat - 21 Nisan

 

Eğitimler 10 hafta boyunca "Pazar günleri 10:00 - 16:00" arasında ve hafta içi belirlenen bir günde akşam saatinde (online) olarak yapılacak. 

 

Yarışma (Hackathon)

Online Yapay Zeka Maratonu: 22 Nisan - 5 Mayıs

Yarışma Finali: 17 Mayıs (Finale kalan 10 takım, İstanbul'da yüz yüze jüri üyelerine projelerini anlatacak ve belirlenen kategorilerde en beğenilen projeler ödüllendirilecek.)

 

Program ile ilgili detaylı bilgi ve başvuru yapmak için tıklayınız. 

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.