Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

BAĞIMLILIK İLE MÜCADELE YÜKSEK KURULU (BMYK) ANKARA'DA BÖLGE DEĞERLENDİRME TOPLANTILARINI YAPIYOR

BAĞIMLILIK İLE MÜCADELE YÜKSEK KURULU (BMYK) ANKARA'DA BÖLGE DEĞERLENDİRME TOPLANTILARINI YAPIYOR

Yasal ve idari altyapının güçlenmesine karşın, bütüncül bir mücadeleyi gerektiren bir sorun alanı olarak bağımlılıkla mücadele; çok yönlü, bütüncül bir yaklaşım ile toplumun tüm kesimlerinin ortak ve kararlı mücadelesini gerektirmektedir.

Bu kapsamda toplumu tüm bağımlılık yapıcı madde ve davranışlardan uzak tutmak, bedenen, ruhen ve sosyal olarak tam bir iyilik haline sahip bireylerle toplumsal refahı sağlamak amacıyla Cumhurbaşkanı Yardımcısı başkanlığında Adalet, Aile ve Sosyal Hizmetler, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği, Gençlik ve Spor, Hazine ve Maliye, İçişleri, Milli Eğitim, Sağlık, Tarım ve Orman, Ticaret, Ulaştırma ve Altyapı Bakanları ile Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu Başkanvekili'nin katılımıyla oluşturulan Bağımlılık ile Mücadele Yüksek Kurulu görevlerini icra etmektedir.

Bağımlılıkla topyekun mücadelede bireylere yönelik farkındalık ve bilgilendirme çalışmaları, ikincil müdahale ekseninde ruh sağlığı çalışmaları ile önleyici ve koruyucu faktörlerin entegrasyonu açısından eğitime erişimin ve devamının sağlanması için çeşitli alanlarda başat rol üstlenen Bakanlığımız, Bağımlılık ile Mücadele Yüksek Kurulu görevine binaen bölge toplantıları gerçekleştirmektedir.

Söz konusu bölge toplantılarına Bakanlığımızı temsilen katılım sağlayan Daire Başkanımız Sayın Serpil ALTUNCU VAROL, sunumlarında Bakanlığımızın öğrenci, öğretmen ve velilere yönelik yürütülen bilgilendirme ve farkındalık çalışmaları, bağımlılığı önlemeye yönelik geliştirilen bireysel ve grup temelli programlar ile güvenli eğitim ortamları kapsamında yürütülen çalışmalara değinmiştir.

11-10-202311-10-2023

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.