Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

BİLİM VE SANAT MERKEZLERİ (BİLSEM) DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSLARI YAZ OKULU ATÖLYELERİ BAŞLADI

BİLİM VE SANAT MERKEZLERİ (BİLSEM) DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSLARI YAZ OKULU ATÖLYELERİ BAŞLADI

Ülke genelinde 205 bilim ve sanat merkezinde 21.287 öğrencinin katılımı ile yaz okulu destekleme ve yetiştirme kursları başlamıştır.  Söz konusu kurslarda bilim ve sanat alanlarında farklı atölyelerde 944 öğretmen görev almıştır.

Tüm öğrencilerimizin bilim ve sanat merkezlerinin imkânlarından yararlanmasını sağlamak ve gelişimlerini bir bütün olarak desteklemek amacıyla 2022 yılı yaz döneminden itibaren bilim ve sanat merkezleri destekleme ve yetiştirme kursları yaz okulu programı uygulanmaktadır. Bu program kapsamında 2. sınıftan 12. sınıfa kadar tüm öğrenciler bilim ve sanat alanlarında seçtikleri atölyelerde BİLSEM öğretmenlerinden eğitim almaktadır.

2022 BİLSEM yaz okulu programları ile öğrencilerin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda potansiyellerini en üst düzeyde ortaya koymaları ve yaz dönemini en verimli şekilde değerlendirmeleri amaçlanmıştır. Bu süreçte görev alan öğretmenlerimiz için de rehber niteliği taşıyan BİLSEM yaz okulu atölye programları hazırlanmıştır. Bu programlar, etkinlik temelli olarak, ilkokul, ortaokul ve lise kademeleri için ayrı ayrı tasarlanmıştır. BİLSEM yaz okulu kapsamında 13 farklı atölye programı her kademe için 4 hafta sürecek şekilde16 saat olarak hazırlanmıştır. Bu süreçte 47 farklı atölye türünde toplam 3293 atölye açılmış ve bu atölyelerden yaklaşık 35.000 öğrenci yararlanması sağlanmıştır.

2023 yılında yaz okulu sürecinin 6 haftaya çıkarılmasıyla birlikte söz konusu 13 programın her kademe için 24 saat olacak şekilde revize edilmesi çalışmaları tamamlanmıştır. Ayrıca geçen yıl gerçekleştirilen program değerlendirme çalışmalarının sonuçları doğrultusunda en fazla talep gören 7 farklı atölye programı hazırlanarak toplamda 20 farklı atölye programı olacak şekilde bilim ve sanat merkezinde görev yapan öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur.

 

Akıl Oyunları Atölyesi için tıklayınız.

Bilimsel Araştırma Yöntemleri Atölyesi için tıklayınız.

Dijital Oyun Tasarımı Atölyesi için tıklayınız.

Düşünme Atölyesi için tıklayınız.

Elektronik Atölyesi için tıklayınız.

Erdem Atölyesi için tıklayınız.

Görsel Sanatlar Atölyesi için tıklayınız.

İngilizce Atölyesi için tıklayınız.

Matematik Uygulamaları Atölyesi için tıklayınız.

Moleküler Biyoloji ve Genetik Atölyesi için tıklayınız.

Müzik Atölyesi için tıklayınız.

Robotik Atölyesi için tıklayınız.

Tasarım ve İnovasyon Atölyesi için tıklayınız.

Yapay Zekâ Atölyesi için tıklayınız.

Yaratıcı Yazarlık Atölyesi için tıklayınız.

Yazılım Geliştirme Atölyesi için tıklayınız.

Yenilenebilir Enerji Atölyesi için tıklayınız.

Yenilikçi Tarih ve Arkeoloji Atölyesi için tıklayınız.

Yeşil Kimya Atölyesi için tıklayınız.

BİLİM VE SANAT MERKEZLERİ BİLSEM DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSLARI YAZ OKULU ATÖLYELERİ BAŞLADI.

 

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.