Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

2023 NİSAN ENGELLİ ÖĞRETMEN ATAMASINDA TERCİH BAŞVURUSU YAPAN TÜM ADAYLAR ATANDI

2023 NİSAN ENGELLİ ÖĞRETMEN ATAMASINDA TERCİH BAŞVURUSU YAPAN TÜM ADAYLAR ATANDI

25 Nisan Salı günü Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer'in katılımıyla gerçekleştirilen törende 3 bin 500 engelli öğretmenin ataması yapıldı.

Törende butona basılırken Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, başvuru yapan ve ataması yapılmayan tüm adaylara bir müjde vermiş ve Bakanımız Sayın Mahmut Özer, başvuran herkesin atanacağını duyurmuştu.

Çalışmalar ivedilikle tamamlandı. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından bir mesaj paylaşarak "25 Nisan'da 3 bin 500 engelli öğretmen atamamızı yapmıştık. Atamada müjdesini verdiğimiz gibi, başvuru yapan ancak o gün 3 bin 500'e giremeyip atanamayan tüm adayların da atamasını bugün gerçekleştirdik. Tüm öğretmenlerimize hayırlı olsun." dedi.

Atamaların öğretmenlere, ailelerine ve eğitim camiasına hayırlı olmasını dileyen Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer ise "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde eğitim ailemizi güçlendirmeye devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Atama sonuçlarına pbs.meb.gov.tr/sonuc adresinden kişisel e-Devlet şifreleri kullanılarak erişilebiliyor.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.