Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

ÖZEL EĞİTİM İHTİYACI OLAN ÖĞRENCİLER İÇİN AFET SONRASI UYUM ETKİNLİKLERİ KİTABI YAYIMLANDI

ÖZEL EĞİTİM İHTİYACI OLAN ÖĞRENCİLER İÇİN AFET SONRASI UYUM ETKİNLİKLERİ KİTABI YAYIMLANDI

Genel Müdürlüğümüz, 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli depremin yaşandığı ilk günden itibaren, öğrencilerimizin eğitimlerine ve günlük yaşayışlarına uyumunu sağlamak amacıyla görev alanına uygun birçok çalışma yürütüyor.

Afetten etkilenen illerde kurulan Özel Eğitim Destek Çadırları, Temel Eğitim Destek Çadırları, deprem sonrasında açılmaya başlanan okullarımız ve ayrıca eğitime devam eden diğer illerdeki okullarda görev yapan öğretmenlerin uyguladıkları etkinliklerin eğitsel temele dayandırılması ve onlara bu süreçte rehberlik edilmesi amacıyla başta özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerimiz olmak üzere tüm öğrencilerimize yönelik bir etkinlik kitabı hazırlandı.

"Özel Eğitim İhtiyacı Olan Öğrenciler İçin Afet Sonrası Uyum Etkinlikleri Kitabı" isimli kitabımız; Bilişsel Gelişim, Motor Gelişim/Spor ve Fiziksel Etkinlikler, Dil Gelişimi/İletişim Becerileri, Sosyal-Duygusal Gelişim/Sosyal Beceriler, Hayat Bilgisi, Türkçe, Matematik, Görsel Sanatlar ve El Becerileri, Müzik ve Oyun alanlarını içeren, özel eğitim ve temel eğitim öğretim programları esas alınarak oluşturuldu.

Bu etkinlik kitabı ile özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerle yürütülecek eğitim ve öğretim faaliyetlerinin etkililiğinin artırılması, depremden etkilenen öğrencilerin sosyal-duygusal yönden desteklenmesi, öğrencilerin zamanlarını verimli şekilde kullanması ve okula uyum süreçlerinin kolaylaştırılması hedeflendi.

Bahsi geçen alanlara yönelik oluşturulan eğlenceli ve eğitici etkinlikler, günün her anında kolaylıkla uygulanabilecek şekilde düzenlendi. Mümkün olduğunca az ve ergonomik materyallerle tasarlanan içeriklerde, açıklamalı uyarlamalara yer verildi. Hazırlanan bu etkinlik kitabı, öğretmenler açısından kolay uygulanabilir ve öğrenci açısından da oyunlarla bezenmiş bir niteliğe sahiptir. 

"Özel Eğitim İhtiyacı Olan Öğrenciler İçin Afet Sonrası Uyum Etkinlikleri Kitabı" basımı yapılarak deprem bölgesindeki illere ulaştırılacaktır. 

 

"Özel Eğitim İhtiyacı Olan Öğrenciler İçin Afet Sonrası Uyum Etkinlikler Kitabı";

Birinci kısma (1-85. sayfa) ulaşmak için tıklayınız.

İkinci kısma (86-168. sayfa) ulaşmak için tıklayınız.

ÖZEL EĞİTİM İHTİYACI OLAN ÖĞRENCİLER İÇİN AFET SONRASI UYUM ETKİNLİKLERİ KİTABI YAYIMLANDI.ÖZEL EĞİTİM İHTİYACI OLAN ÖĞRENCİLER İÇİN AFET SONRASI UYUM ETKİNLİKLERİ KİTABI YAYIMLANDI.ÖZEL EĞİTİM İHTİYACI OLAN ÖĞRENCİLER İÇİN AFET SONRASI UYUM ETKİNLİKLERİ KİTABI YAYIMLANDI.ÖZEL EĞİTİM İHTİYACI OLAN ÖĞRENCİLER İÇİN AFET SONRASI UYUM ETKİNLİKLERİ KİTABI YAYIMLANDI.ÖZEL EĞİTİM İHTİYACI OLAN ÖĞRENCİLER İÇİN AFET SONRASI UYUM ETKİNLİKLERİ KİTABI YAYIMLANDI.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.