Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

KAYNAŞTIRMA/BÜTÜNLEŞTİRME KAPSAMINDA SUNULAN DESTEK EĞİTİM ODASI HİZMETİNDE EĞİTİM UYGULAMALARI SEMİNERİ ÖBA'DA YAYIMLANDI

KAYNAŞTIRMA/BÜTÜNLEŞTİRME KAPSAMINDA SUNULAN DESTEK EĞİTİM ODASI HİZMETİNDE EĞİTİM UYGULAMALARI SEMİNERİ ÖBA'DA YAYIMLANDI

"Kaynaştırma/Bütünleştirme Kapsamında Sunulan Destek Eğitim Odası Hizmetinde Eğitim Uygulamaları Semineri" ÖBA'da yayımlandı.

Kaynaştırma/Bütünleştirme Yolu ile Eğitim Uygulamaları kapsamında eğitimlerini sürdüren özel eğitim ihtiyacı olan öğrenciler ile çalışan öğretmenlerimiz için hazırlanan "Kaynaştırma/Bütünleştirme Kapsamında Sunulan Destek Eğitim Odası Hizmetinde Eğitim Uygulamaları Semineri" Öğretmen Bilişim Ağı'nda (ÖBA) erişime açıldı.

Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim kademesinde eğitim veren okullarda eğitimlerini tam zamanlı kaynaştırma/bütünleştirme yoluyla sürdüren özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerden dil ve konuşma bozukluğu, öğrenme güçlüğü, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, bedensel yetersizliği, işitme yetersizliği, görme yetersizliği, otizm spektrum bozukluğu, hafif düzeyde zihinsel yetersizliği olan veya özel yetenekli öğrencilerin destek eğitim odalarında sunulan eğitimlerinin planlaması BEP geliştirme biriminin kararı doğrultusunda yapılmakta olup destek eğitim odalarında yürütülen eğitim hizmetleri bireysel ve/veya grup eğitimi olacak şekilde yürütülmektedir.

ÖBA'da erişme açılan seminer ile her tür ve kademedeki okullarda sunulan özel eğitim hizmetlerinin niteliğinin artırılması amaçlanmıştır. Bu kapsamda öğretmenlerin kaynaştırma/bütünleştirme yoluyla sunulan destek eğitim odası hizmetinde eğitim uygulamalarına yönelik bilgi ve beceri düzeylerinin artırılması, destek eğitim odasında verilen eğitim hizmetlerinin planlanması, uygulama ve izleme sürecine yönelik genel bilgiler ile farklı kademelerde öğrenim gören öğrenciler için destek eğitim odası hizmetinde eğitim uygulamaları örnekleri yer almaktadır.

Genel Müdürümüz Sayın Cemal Özdemir; Genel Müdürlüğümüzce özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerimize sunulan eğitim hizmetlerinin niteliğinin artırılmasına yönelik yapılan çalışmalara bir yenisinin daha eklendiğini belirterek "Kaynaştırma/Bütünleştirme Kapsamında Sunulan Destek Eğitim Odası Hizmetinde Eğitim Uygulamaları Semineri"nin özel eğitim ihtiyacı olan tüm öğrencilerimizin eğitim hizmetlerinde görev alan, bu yolda gönlünü ve emeğini ortaya koyan tüm öğretmenlerimiz için hayırlı olmasını diledi. 

Sayın Özdemir; tüm öğretmenlerimizin her zaman destekçisi olduklarını belirterek hazırlanan bu seminer programının faydalı olmasını ve öğrencilerimize daha kaliteli bir eğitim hayatı sunma noktasında katkı sağlamasını dileyerek emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.