Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

BAKANIMIZ SAYIN MAHMUT ÖZER, ANKARA'DA KYK YURTLARINDA KALAN DEPREMZEDELERE ZİYARETTE BULUNDU

  Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer ve Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Ankara'da GSB Çubuk Erkek ve Kız Öğrenci Yurtlarında kalan depremzedeleri ziyaret etti.
BAKANIMIZ SAYIN MAHMUT ÖZER, ANKARA'DA KYK YURTLARINDA KALAN DEPREMZEDELERE ZİYARETTE BULUNDU

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer ve Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenin afetzedelerin konakladığı Ankara'nın Çubuk ilçesinde bulunan öğrenci yurtlarına misafir oldu.

Burada bulunan depremzedelerle görüşen Özer ve Kasapoğlu, ziyaret sonrasında açıklamalarda bulundu.   

10 ilde eğitim öğretime başlanacak okullar salı günü açıklanacak

Bakanımız Sayın Mahmut Özer, yaptığı açıklamada 10 ilin dışındaki yerlerde Millî Eğitim Bakanlığının Gençlik ve Spor Bakanlığı ile birlikte depremzedelere konaklama imkânı sağladığını belirterek "Biz şu anda 465 bin vatandaşımıza konaklama imkânı sağlıyoruz ve inşallah, pazartesi günü 71 ilde eğitim öğretime başlıyoruz. 10 ille ilgili çalışmaları da nihayetlendirdik. 10 ilde hangi illerimizde, ilçelerimizde eğitim öğretime başlayacağımızı da salı günü itibarıyla açıklayacağız." dedi.

MEB, KYK yurtlarında kalan öğrencilerin nakillerini burada yapacak

Deprem bölgesindeki öğrenci ve öğretmenlerin nakilleriyle ilgili de bilgi paylaşan Sayın Mahmut Özer, şunları söyledi: "10 ildeki depremzede vatandaşlarımızın istemeleri durumunda diğer illere çocuklarının nakillerini de aldırabilmeleri ile ilgili süreci başlatmıştık. Bu kapsamda şu ana kadar 35 bin 24 öğrencimiz, diğer illere nakillerini aldırdı. Bu illerde misafir olan vatandaşlarımız ağırlıklı olarak Gençlik ve Spor Bakanlığının yurtlarında kalıyor. Sayın Bakanımızla görüştük. Artık Millî Eğitim Bakanlığının tüm imkânlarıyla bu yurtlarda çocuklarımızın nakillerini otomatik olarak burada tamamlayacağız. Yani vatandaşlarımız çocuklarının nakillerini almayla ilgili ekstra bir çaba içerisine girmeyecekler. Yine deprem bölgesindeki 8 ve 12. sınıftaki çocuklarımızın sınavlarına destek olmak için tüm ders kitaplarını ve yardımcı kaynaklarını bastırdık. Önümüzdeki hafta itibarıyla tüm öğrencilerimize dağıtacağız."  

Yurtlarda anaokulu, ilkokul açılması için de Gençlik ve Spor Bakanlığı ile ortak çalışma yürüteceklerini belirten Sayın Özer, Bakan Sayın Kasapoğlu'na teşekkür etti.  

Kasapoğlu: Yurtlarda ve diğer tesislerimizde MEB ile yeni çalışmalarımız var

Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu ise devletin ilk andan itibaren yaraları sarma ve süreci yönetme noktasında tüm kurumlarıyla, kuruluşlarıyla her imkânı seferber ettiğini kaydetti. Kasapoğlu "Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak tüm imkânlarımızla depremzedelerimizin emrindeyiz. Depremzedelerimizi yurtlarımızda misafir etme noktasında büyük adımlar attık. Görmüş olduğunuz bu yurtta 5000'e yakın depremden etkilenen vatandaşımızı misafir ediyoruz. Yemeğiyle diğer imkânlarıyla sosyal, eğitsel faaliyetleriyle hem bu yurtta hem diğer yurtlarımızda bu süreci yönettik, yönetmeye devam edeceğiz. Millî Eğitim Bakanımız yanımızda sağ olsun, hem diğer tesislerimizde hem de bu yurtta eğitim adına -okul öncesi olsun ilk ve orta öğretim olsun- yeni çalışmalarımız var. Kendisiyle hem depremzedelerle hasbihâl etme, onları dinleme, onlarla kucaklaşma adına buradayız ve hem de özellikle malum eğitim süreci bir yandan da onun devam etmesi gerekiyor. Onunla ilgili çalışmalarımız var." diye konuştu.  

Açıklamaların ardından Bakan Sayın Kasapoğlu ve Bakanımız Sayın Mahmut Özer, yetkililerden yurtlarda kalan depremzede aileler için sunulan hizmetlere ilişkin bilgi aldı, depremzede aileler ve çocuklarıyla sohbet etti.

BAKANIMIZ SAYIN MAHMUT ÖZER, ANKARADA KYK YURTLARINDA KALAN DEPREMZEDELERE ZİYARETTE BULUNDU.BAKANIMIZ SAYIN MAHMUT ÖZER, ANKARADA KYK YURTLARINDA KALAN DEPREMZEDELERE ZİYARETTE BULUNDU.BAKANIMIZ SAYIN MAHMUT ÖZER, ANKARADA KYK YURTLARINDA KALAN DEPREMZEDELERE ZİYARETTE BULUNDU.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.