Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

KAHRAMANMARAŞ DEPREMİ SONRASINDA PSİKOSOSYAL DESTEK ÇALIŞMALARIMIZ BAŞLADI VE DEVAM ETMEKTEDİR

KAHRAMANMARAŞ DEPREMİ SONRASINDA PSİKOSOSYAL DESTEK ÇALIŞMALARIMIZ BAŞLADI VE DEVAM ETMEKTEDİR

Kahramanmaraş, Malatya, Diyarbakır, Şanlıurfa, Gaziantep, Kilis, Hatay, Adana, Osmaniye, Adıyaman illerinde ekiplerimiz hızla sahaya inerek çalışmalara başladı ve çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Kahramanmaraş, Malatya, Diyarbakır, Şanlıurfa, Gaziantep, Kilis, Hatay, Adana, Osmaniye, Adıyaman illerinde psikososyal destek çalışmalarını sağlıklı bir şekilde koordine etmek amacıyla İl/İlçe Psikososyal Destek Ekipleri, RAM Müdürleri ile toplantı gerçekleştirildi. İl ve ilçelerde toplantılar yapıldı.

Kahramanmaraş merkezli 10 ilde yaşanan deprem sonrası bölgede yürütülecek psikososyal destek çalışmalarını planlamak amacıyla Bakanlığımız Ulusal Psikososyal Destek ekibinden iki daire başkanı ve psikososyal destek çalışmaları uzmanları ile birlikte bölgedeki rehberlik ve araştırma merkezleri, il/ilçe psikososyal destek ekipleri ile iletişime geçilerek mevcut durum hakkında bilgi alındı. Afet sonrası psikososyal destek çalışma planı oluşturulup afetten etkilenen illerin psikososyal destek ekipleri ile paylaşılmaya başlandı.

Akut Dönemde yapılacak çalışmalarda kullanılmak üzere hazırlanan Psikolojik İlk Yardım (PİY) dokümanları, Travmatik Yaşam Olayları Sonrası Ailede ve Okulda Psikolojik Sağlamlık Kitapları, çocukların yaşanan olayı anlamlandırmalarına ve toparlanmalarına destekleyici hikâyeler rehber öğretmen/psikolojik danışmanlar ve RAM kurum müdürleri ile paylaşılmaya başlandı.

İlk etapta yaşanan büyük afet sonrası Bakanlığımız bünyesinde koordinasyon birimleri oluşturuldu. Genel Müdür, Daire Başkanı ve uzmanlarımızdan oluşan ekipler; Kahramanmaraş, Malatya, Diyarbakır, Şanlıurfa, Gaziantep, Kilis, Hatay, Adana, Osmaniye, Adıyaman illerinde görevlendirildi.

Bu toplantıda ekipler ile bilgi alış verişi yapılarak psikososyal destek aşamalarında yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verilmiştir. Akut Dönemde yapılacak olan çalışmalarda kullanılmak üzere hazırlanmış olan materyaller rehber öğretmen/psikolojik danışmanlar ile paylaşıldı.

Bakanlığımız süreci yakından takip ederek güncel gelişmeler doğrultusunda gereken her türlü desteği sunmaya devam edecektir.

KAHRAMANMARAŞ DEPREMİ SONRASINDA PSİKOSOSYAL DESTEK ÇALIŞMALARIMIZ BAŞLADI VE DEVAM ETMEKTEDİR.KAHRAMANMARAŞ DEPREMİ SONRASINDA PSİKOSOSYAL DESTEK ÇALIŞMALARIMIZ BAŞLADI VE DEVAM ETMEKTEDİR.KAHRAMANMARAŞ DEPREMİ SONRASINDA PSİKOSOSYAL DESTEK ÇALIŞMALARIMIZ BAŞLADI VE DEVAM ETMEKTEDİR.KAHRAMANMARAŞ DEPREMİ SONRASINDA PSİKOSOSYAL DESTEK ÇALIŞMALARIMIZ BAŞLADI VE DEVAM ETMEKTEDİR.KAHRAMANMARAŞ DEPREMİ SONRASINDA PSİKOSOSYAL DESTEK ÇALIŞMALARIMIZ BAŞLADI VE DEVAM ETMEKTEDİR.KAHRAMANMARAŞ DEPREMİ SONRASINDA PSİKOSOSYAL DESTEK ÇALIŞMALARIMIZ BAŞLADI VE DEVAM ETMEKTEDİR.KAHRAMANMARAŞ DEPREMİ SONRASINDA PSİKOSOSYAL DESTEK ÇALIŞMALARIMIZ BAŞLADI VE DEVAM ETMEKTEDİR.KAHRAMANMARAŞ DEPREMİ SONRASINDA PSİKOSOSYAL DESTEK ÇALIŞMALARIMIZ BAŞLADI VE DEVAM ETMEKTEDİR.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.