Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

"ÖZEL EĞİTİM İHTİYACI OLAN BİREYLERİN YASAL HAKLARI" KİTABI YAYIMLANDIÖzel eğitim ihtiyacı olan bireylerin anayasa ve kanunlarla koruma altına alınan yasal hakları konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla "Özel Eğitim İhtiyacı Olan Bireylerin Yasal Hakları" kitabı yayımlandı.

Bu kitap özel eğitim ihtiyacı olan bireyler ve ailelerinin yasal haklarına dair Bakanlığımız ile Adalet Bakanlığı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Millî Savunma Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının mevzuatları dahilinde hazırlandı.

Özel eğitim ihtiyacı olan bireyler ve ailelerinin yasal hakları bir kitap içerisinde toplanmış olup bireylere eğitim, sağlık, ulaşım, mali vb. konularda yasal haklarına erişimde kolaylık sağlanması amaçlanmıştır.

"Özel Eğitim İhtiyacı Olan Bireylerin Yasal Hakları" kitabına ulaşmak için tıklayınız

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.