Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

BAKANLIĞIMIZIN "ISO 9001 KALİTE YÖNETİM SEFERBERLİĞİ" SÜRÜYOR

Genel Müdürümüz Sayın Cemal Özdemir ile Personel Genel Müdürümüz Sayın Fehmi Rasim Çelik'e TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Sertifika belgelerini Bakanımız Sayın Mahmut Özer takdim etti.
BAKANLIĞIMIZIN

Millî Eğitim Bakanlığımızın "ISO 9001 Kalite Yönetim Seferberliği" sürüyor.  

Genel Müdürümüz Sayın Cemal Özdemir ile Personel Genel Müdürümüz Sayın Fehmi Rasim Çelik'e TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Sertifika belgelerini Bakanımız Sayın Mahmut Özer takdim etti.  

Millî Eğitim Bakanlığı, merkez ve taşra teşkilatındaki okullarda 2 yıl önce başlattığı TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Sertifikası çalışmaları meyvelerini vermeye başladı.  

Bakanlığımızın, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Personel Genel Müdürlüğü ile 210 okulda İSO belgelendirme çalışmaları tamamlandı.  

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer, konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede merkez ve taşra teşkilatıyla okul ve kurumlarında, ulusal ve uluslararası standartlar oluşturma çalışmalarını 2020'den beri yürüttüklerini ifade etti.  

Bakanlık olarak Mesleki ve Teknik Eğitim, Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüklerinin TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Sertifikası'a sahip olduğunu belirten Bakanımız Sayın Mahmut Özer, ayrıca Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü ve Ölçe Değerlendirme Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikası aldığını bildirdi.  

Bakanlık bünyesinde kurulan Standardizasyon ve Kalite Hizmet Birimini'nin 2022 yılı belgelendirme hizmetleri faaliyetleri doğrultusunda gerçekleştirilen ilk belgelendirme tetkikleri sonucunda, " Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Personel Genel Müdürlüğü" TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Sertifikası almaya hak kazanmıştır." bilgisini paylaştı.

Genel Müdürümüz Sayın Cemal Özdemir ile Personel Genel Müdürümüz Sayın Fehmi Rasim Çelike TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Sertifika belgelerini Bakanımız Sayın Mahmut Özer takdim etti.Genel Müdürümüz Sayın Cemal Özdemir ile Personel Genel Müdürümüz Sayın Fehmi Rasim Çelike TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Sertifika belgelerini Bakanımız Sayın Mahmut Özer takdim etti.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.